Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
135 postów 1659 komentarzy

nazwa bloga

antonioiwaldi - KLIKNIJ w nick, potem w słowo 'WIĘCEJ', wreszcie w BANNER i DOŁĄCZ do nas!

Najpierw doradca Leppera, potem Lepper. No i ta afera...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dziwnym zbiegiem okoliczności Andrzej Lepper rzekomo targnął się na swoje życie dokładnie w tym samym dniu, Kiedy J. Kaczyński składał w prokuraturze zeznania dotyczące afery gruntowej.

Jeszcze bardziej dziwi fakt, że doradca Leppera - Wiesław Podgórski "odebrał sobie życie" pod koniec czerwca.

 Redakcja „Gazety Polskiej” dysponuje dowodami, że Andrzej Lepper chciał potwierdzić zeznania Jarosława Kaczyńskiego dotyczące „afery gruntowej”. Informacje w tej sprawie znajdą się w najbliższym numerze „GP”.

Przyczyną śmierci jest "powieszenie samobójcze", tak to zostało określone przez lekarza - powiedział wieczorem dziennikarzom Marcin Szyndler z Komendy Stołecznej Policji. Podczas dzisiejszej konferencji w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie potwierdzono, że oprócz bruzdy wisielczej nie stwierdzono żadnych innych obrażeń. Podobnie jak informację, że Andrzej Lepper nie pozostawił listu pożegnalnego.

Jak dzisiaj poinformował p.o. rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Dariusz Ślepokura wWstępna hipoteza zakłada, że powodem samobójstwa Leppera były kłopoty finansowe.

Z informacji Ślepokury wynika, że śmierć Leppera nastąpiła w piątek między godz. 8.30 a 12. Prokurator wyjaśnił, że doszło do niej w czasie 10-15 godzin od rozpoczęcia oględzin, które trwały od 22.00 do 3.00 rano w sobotę. Ostatni raz Lepper był widziany żywy w piątek o godz. 8.30.

O śmierci Leppera policja poinformowała w piątek po południu. Szefa Samoobrony znaleziono martwego w pomieszczeniach prywatnych warszawskiej siedziby partii.

Jak ujawnił Ślepokura Leppera, powieszonego w łazience na sznurze od worka bokserskiego, znalazł ok. godz. 16.20 jego zięć. Policja i pogotowie zjawiły się na miejscu ok. 17. Śledztwo w sprawie śmierci Leppera zostanie wszczęte formalnie w poniedziałek. 

Ślepokura nie odniósł się do pytania dziennikarzy o ewentualny związek między samobójstwem Leppera, a samobójstwem jego byłego doradcy ds. kultury Wiesław Podgórskiego, do którego doszło w czerwcu.

Była posłanka Samoobrony Wanda Łyżwińska w środę rozmawiała z Lepperem przez telefon. Miał on przyjechać w niedzielę do domu, żeby odwiedzić jej męża, byłego posła Stanisława Łyżwińskiego. Wówczas nic nie wskazywało, że Andrzej Lepper mógł być w złym stanie psychicznym.

- Normalnie rozmawialiśmy, jak zwykle żartował, nie dało się odczuć żadnej nerwówki czy napięcia - tłumaczy Łyżwińska.

Łyżwińska zapewniała, że Lepper miał polityczne plany na przyszłość i zamierzał startować w tegorocznych wyborach parlamentarnych.

- To nie jest podobne do Andrzeja Leppera. Nie wierzę w to, że on popełnił samobójstwo. On był człowiekiem ogromnej wiary - oświadczyła w rozmowie z TVP Info Renata Beger.

O dużym szoku na wieść o śmierci Leppera mówi także jego bliski współpracownik i przyjaciel Janusz Maksymiuk.

- Wiadomość dotarła do mnie wcześniej, bo dzwonili koledzy, że znaleźli ciało przewodniczącego w pokoju gościnnym (w siedzibie Samoobrony w Warszawie). Ja byłem też w biurze dzisiaj, wczoraj się z nim spotkałem, umówiliśmy się też na rano - relacjonował Maksymiuk w TVP Info.

Jak dodał, w czwartek rozmawiał z Lepperem i nic nie wskazywało, że może stać się coś złego. 

Odbył długą podróż, był zmęczony, rozmawialiśmy o planach takich na przyszłość. (...) Rozmawialiśmy, po rozmowie wyszedł z gabinetu, ja zostałem sam, pozbierałem rzeczy i spotkaliśmy się na ulicy, bo wracał ze sklepu. "Idziesz?" - spytałem. "Idę" - mówił. Ja: "to rano będę tak do 10"; "to nawet dobrze, bo mam spotkanie ważne, to jutro ci przekażę" - odpowiedział - mówił Maksymiuk.

- To dla nas szok. Nie wiem, jak to wszystko przeżyjemy, jak to rodzina przeżyje. Jest nam wszystkim ciężko - a jeszcze ta informacja, że to prawdopodobnie jest targnięcie - to nas dobija tutaj. To jakaś przyczyna musiała być - ja nie mówię tutaj o przyczynie bezpośredniej, ale Andrzej Lepper był człowiekiem twardym. Nie wiem, co mogło go do tego skłonić. Jest mi tak przykro - powiedział Maksymiuk.

Samobójcza śmierć Andrzeja Leppera nie była w ostatnim czasie jedyną tragedią w środowisku Samoobrony. TVP Info podaje, że pod koniec czerwca życie odebrał sobie doradca Wiesław Podgórski.

Wiesław Podgórski popełnił samobójstwo pod koniec czerwca. Na oficjalnej stronie internetowej Samoobrony zamieszczono kondolencje podpisane przez Andrzeja Leppera.

- Odszedł nasz Kolega i Przyjacieloraz wieloletni współpracownik Wiesław Podgórski. Łącząc się w żalu z rodziną oraz bliskimi zmarłego, w imieniu działaczy i sympatyków Samoobrony oraz własnym, składam wyrazy głębokiego współczucia. Żegnaj Wiesławie – napisał Andrzej Lepper na stronie internetowej swojej partii.

Wiesław Podgórski był doradcą Andrzeja Leppera ds. kultury i dziedzictwa narodowego w czasie, gdy szef Samoobrony stał na czele resortu rolnictwa. Zajmował się on m.in. projektem budowy na polach pod Grunwaldem kolosalnego Światowy Pomnik Pokoju, który miał upamiętniać bitwę z 1410 roku.

Miejsce "samobójczej śmierci" Leppera strzeżone jest przez Policję.

 
   Na podstawie niezalezna.pl

KOMENTARZE

 • Coż dużo tych samobjstw i wypadków
  ZA KADENCJI PEŁO
 • @adriano85
  Za kadencji Platformy obowiązuje wolność - od wszelkiej odpowiedzialności.
  A panowie powiązani z aferą gruntową mają dłuuugie ręce i znaczące wpływy.
 • @
  "Leppera, powieszonego w łazience"
  " znaleźli ciało przewodniczącego w pokoju gościnnym"

  To w końcu gdzie?
 • @R.Zaleski
  "To w końcu gdzie?"
  Może łazienka pełniła funkcję pokoju gościnnego, albo pokój gościnny - łazienki?
  Upodobania panów z partii Leppera były dość wyszukane.
 • @R.Zaleski
  A ciekawi mnie ekspertyza sznura. Może to ten sam, co w przypadku Podgórskiego? Ale chyba nie, bo jakim cudem by się tam znalazł, prawda?
 • @antonioiwaldi
  Wiadomość płynąca szerokim strumieniem z oficjalnych mediów, mówiąca o samobójstwie A. Leppera, jest dla mnie tak samo wiarygodna, jak "metr przekopanej ziemi smoleńskiej" po tragedii 10 kwietnia...
  Jestem tylko zwykłą Polką.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY