Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
135 postów 1659 komentarzy

nazwa bloga

antonioiwaldi - KLIKNIJ w nick, potem w słowo 'WIĘCEJ', wreszcie w BANNER i DOŁĄCZ do nas!

Zadbaj o to, żeby wybory odbyły się bez fałszerstw. Wstępuj do Korpusu Ochrony Wyborów

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

PiS rozpoczyna nabór kandydatów na mężów zaufania, którzy społecznie będą czuwać nad wyborami w stolicy. Ma ich być ponad tysiąc.

PiS rozpoczyna tworzenie Korpusu Ochrony Wyborów, którym kieruje poseł Marek Suski. Mężowie zaufania wskazani przez PiS mają obserwować pracę komisji i wyeliminować ewentualne fałszerstwa 9 października, w dniu wyborów. - Bo, jak stwierdził Józef Wissarionowicz, na którego powołuję się ze wstrętem i bez podawania nazwiska, "nieważne kto jak głosuje, ważne kto liczy głosy" - wyjaśnia Karol Karski. - Ratusz, który będzie organizował wybory, opanowała Platforma Obywatelska.

Warszawa jest dużym wyzwaniem. Do obsadzenia jest tu ok. tysiąc komisji. Na tym nie koniec. PiS - podobnie jak pozostałe komitety wyborcze - ma też ustawowe prawo delegowania przedstawiciela do samej komisji. To kolejny tysiąc osób. - Ponadto do społeczników, którzy z plakietkami naszego komitetu wyborczego pojawią się w lokalach, należy doliczyć zespoły dodatkowe. Ludzi gotowych do działania, z których skorzystamy w przypadku nieprzewidzianej potrzeby uzupełnienia składu obserwującego - podkreśla Karski.

Nie kryje, że praca w komisjach trwa wiele godzin, więc może się zdarzyć, że mąż zaufania kondycyjnie nie podoła. Wtedy PiS podeśle zastępcę. - Szczególnie ważna jest obserwacja zachowań komisji wieczorem, podczas liczenia głosów - podkreśla.

W ocenie Karola Karskiego, stolica zagrożona jest fałszerstwami nie mniej niż inne rejony Polski. Świadczy o tym historia byłego komendanta komisariatu na Białołęce - w bagażniku jego auta znaleziono kilkaset kart wyborczych z ostatnich wyborów samorządowych. - Pytanie, czy była to partia głosów do podmienienia czy już po podmienieniu - zastanawia się.

Sam przypomina interwencję niedoszłej radnej PiS z Ochoty, która po ostatnich wyborach samorządowych sądownie wyegzekwowała ponowne przeliczenie głosów. - Choć nie przekroczyła wymaganego progu, dostała ich więcej. Wyszło też na jaw, że mandat należał się nie panu, tylko pani z SLD - mówi.

Nabór chętnych na mężów zaufania trwa od początku lipca. Zgłaszają się do biur poselskich i warszawskiej centrali partii na Koszykowej.

KOMENTARZE

 • Regulamin
  powinien powstać przepis, coś na ksztalt regulaminu dla męża zaufania dot. zakresu jego działania.
  Dla uniknięcia konflitów : przewodniczący kontra mąż zaufania - powinno się przedłożyć taki spis /np. za pośrednictwem internetu/ do obwodów wyborczych .
  Bowiem samo szkolenie mężów zaufania czyli jak mają się zachować i na co zwracać uwagę - to nie wystarczy .
  Z tym zaleceniem powinnien zapoznać się przede wszystkim przewodniczący danej komisji wyborczej, oczywiście dla uniknięcia niepotrzebnych scysji.
 • internet
  Uważam, że rejestracja powinna również odbywać się przez internet. Zawsze zwiększa to zasięg akcji - zwłaszcza wśród ludzi młodych, nieprawdaż ? No i oczywiście przydałby się specjalny portal zrzeszający tworzenie owych korpusów.
 • @Tatarka
  Dziękuję za naprawdę rzeczowe i celne uwagi i wnioski.
  Zamierzamy je zebrać, aby przekazać do realizacji p. Suskiemu i innym.
  Pozdrawiam
 • @Garcia
  Dziękuję, komentarz taki jak poprzednio. Zrobimy wszystko, żeby uwagi dotarły i zostały zrealizowane.
  Pozdrawiam
 • @antonioiwaldi
  Lipa.

  Po pierwsze P.Suski. Widział ktoś z Państwa bloga tego posła?! Nie wygląda na biegłego w swoim fachu.

  Sami mężowie zaufania pomogą sprawie, ale nie wystarczą.
 • @karoljozef
  To powiadasz, że Suski jest kiepski w fachu blogera?
  Możliwe, ja też w tym fachu jestem kiepski. Podobnie jak Suski, mam inny zawód.
  Mężowie zaufania to element konieczny, ale dalece niewystarczający. Tu się zgadzamy.
  Jakieś realne, realizowalne propozycje?
  Pozdrawiam
 • „Zadbaj o to, żeby wybory odbyły się bez fałszerstw”
  Nie zadbasz. Nikt nie zadba. To niemożliwe. Technicznie. Jesteśmy amatorami, a nam roi się, że zagramy przeciwko fachowcom. Nie nasza liga. Są kilka poziomów ponad nami. Czy ustalając procedury głosowania nie przewidzieli, że kiedyś mogą trafić się takie gostki, jak my teraz, którzy sobie uroją, że zapobiegną czemuś, co w swojej naiwności nazywają „fałszerstwem wyborczym”? Czy z góry przed tym się nie zabezpieczyli? Wyprzedzają nas o kilka okrążeń. Po pierwsze. Nie ma żadnych wyborów. Skład parlamentu ustalają specsłużby. To one rozdają mandaty. Zawsze jest tak, że za parlamentarzystę uważany jest ten, kogo wskaże program komputerowy służący rzekomo do podawania wyników głosowania. To, co ten program podaje, z głosowaniem ma niewiele wspólnego. Owszem, pomiędzy tych, którzy mandaty dostają, oddane głosy na nowo dystrybuowane są tak, aby to było nie do wykrycia. Mówiąc o „fałszerstwach wyborczych” sami siebie oszukujemy.
 • @Grzegorz Rossa.
  Mam fachowców w Stanach. Czekają na sygnał (i kasę, niestety)
  Sprawa do ugryzienia.
  Jeśli system będzie wystarczająco efektywny (jak zapowiadają potencjalni wykonawcy), to ogłosimy UDOKUMENTOWANE WYNIKI przed PKW!!!
  Pozdrawiam
 • @antonioiwaldi: ogłosimy UDOKUMENTOWANE WYNIKI
  I to wszystko, co zrobicie. Na tym się skończy. Ciągu dalszego nie będzie. Dalej będzie tak, jakbyście nie zrobili niczego.

  Pozdrawiam,
 • @Grzegorz Rossa.
  Z wynikami udamy się do zagranicznych arbitrów, wywołamy skandal międzynarodowy. Musi się coś ruszyć, Panie Grzegorzu.
  Pozdrawiam
 • @antonioiwaldi: Z wynikami udamy się do zagranicznych arbitrów
  Skąd Pan wie, który z tych „zagranicznych arbitrów” od Moskowii bierze jurgielt, a któremu Moskowia jurgieltu nawet dawać nie musi, bo na niego ma haki?

  =========================================================
  „wywołamy skandal międzynarodowy”
  =========================================================

  Większy niż wywołany zamordowaniem prezydenta, całego sztabu członka NATO nie mówiąc już o innych ofiarach.

  =========================================================
  „Musi się coś ruszyć”
  =========================================================

  A czy to owo „coś”, co ruszyć się musi, wie, że musi?

  Pozdrawiam,
 • @Grzegorz Rossa.
  Panie Grzegorzu! Już coś długo Pan nie pisze nowego odcinka o Smoleńsku, a jedynie plumka o innych sprawach. Bez przesady. Gdyby tak patrzeć, to każda robota nie miałaby sensu.Wszystko przecieżustalą służby. Pozdrawiam.
 • @Mirek: Już coś długo Pan nie pisze nowego odcinka o Smoleńsku, a jedynie plumka o innych sprawach
  O rzesz… Teraz to już się nie wywinę.

  =========================================================
  „Bez przesady. Gdyby tak patrzeć, to każda robota nie miałaby sensu”
  =========================================================

  Głosowanie nie jest robotą. Raczej jej przeciwieństwem.

  =========================================================
  „Wszystko przecieżustalą służby”
  =========================================================

  Nie wszytko. W podziemnym upłynnianiu węgla są bezbronni jak niemowlęta.

  http://www.wroclawskikomitet.pl/komitet/ogloszenia/item/290-produkcja-w%C4%99glowodor%C3%B3w-jak-polska-z-importera-w%C4%99glowodor%C3%B3w-stanie-si%C4%99-ich-eksporterem

  Pozdrawiam,
 • @Grzegorz Rossa.
  Znakomicie potrafi pan podtrzymywać na duchu.
  Brawo.
 • @Grzegorz Rossa.
  "Jesteśmy amatorami, a nam roi się, że zagramy przeciwko fachowcom. Nie nasza liga. Są kilka poziomów ponad nami. "

  Zgadzam się z Panem. Mało kto ma taką świadomość.

  ale

  Pan się poddaje. Nie przystoi to Polakowi. Polak ma nakazane walczyć.

  Niech Pan nie szerzy defektyzmu...
 • @karoljozef
  "Niech Pan nie szerzy defektyzmu..."
  Przytomna uwaga, Pan Grzegorz tak ma.
  Pozdrawiam
 • @antonioiwaldi
  ale i tak Go lubimy i cenimy dogłębne analizy...!
 • @Grzegorz Rossa.
  I tak właśnie, Panie Grzegorzu:) Żarty się skończyły, do roboty, czekam na wpis o Smoleńsku. A nie tylko czytam "jest to kolejny wpis poza.....". Pozdrawiam.
 • @antonioiwaldi
  Na przełomie kwietnia i maja zaprezentowaliśmy głównym partiom opozycyjnym i środowiskom na prawo od PO pomysł i w ślad za nim szczegółowy projekt organizacji niezależnej, obywatelskiej inicjatywy Komitetu Monitoringu Wyborów (KMP). Dokument zawierał m.in. zasady rekrutacji kandydatów na mężów zaufania i ich szkoleń, opis organizacji struktury organizacyjnej KMP wraz z powołaniem zespołu 20 prawników dyżurujących podczas głosowania pod telefonem i udzielających instrukcji dalszego działania w zgłaszanych przez dzwoniących przypadkach naruszeń prawa w czasie dokonywania aktu wyborczego. Opracowanie, poza wieloma innymi pomysłami, obejmowało również organizację procesu zliczania oddanych głosów. Twarzami tej pozapartyjnej inicjatywy mieli być sędzia Bogusław Nizieński oraz mec. Wiesław Johann.

  Część organizacji z początkowo zainteresowanych pomysłem wspólnej inicjatywy wielu środowisk dotyczącej monitorowania wyborów, postanowiła przeprowadzić taką akcję w o wiele skromniejszym zakresie, ale jednak samodzielnie, zanim jeszcze projekt został spisany, a pomysły skonkretyzowane - byli to m.in. Solidarni2010.

  Natomiast Prawo i Sprawiedliwość wahało się i debatowało nad przedstawionym przez nas projektem ponad 2 miesiące, kiedy to zostaliśmy poinformowani, że PiS zdecydował przeprowadzić akcję monitorowania wyborów samodzielnie, z pełną świadomością, że uczyni to w znacznie okrojonym zakresie i nie będzie w stanie obsadzić wszystkich komisji wyborczych. Nasz projekt przedstawiliśmy początkowo wiceprezesowi PiS Adamowi Lipińskiemu. Później również zapoznaliśmy z nim szefa Sztabu Wyborczego Tomasza Porębę.

  W sytuacji rezygnacji największej partii opozycyjnej, dysponującej największą pulą kandydatów na mężów zaufania oraz sporymi możliwościami organizacyjnymi, nasz projekt w tak szerokim zakresie stracił sens.
 • @karoljozef: Pan się poddaje. Nie przystoi to Polakowi. Polak ma nakazane walczyć
  Człowiek uczy się całe życie. Właśnie nauczyłem się, że dotąd tkwiłem w „mylnym błędzie”. Nie wiedziałem, co to jest poddanie się. Ale już się nauczyłem i wiem. Poddanie się to jest zneutralizowanie większości agentury wpływu i zlikwidowanie Moskowii. Czy ja dobrze wnioskuję? Przez analogię. Niepokonany to ten, który wierzy, że Moskowii pokonać się nie da. Bojowy to ten, kto się boi. Spostrzegawczy to ten, kto jest ślepy na istnienie agentury wpływu. Przenikliwy to ten, kto nie potrafi przejrzeć, że głosowanie jest podsuniętą przynętą.

  http://grzegorz.rossa.nowyekran.pl/post/12720,michnik-przychodzi-noc-dlugich-nozy-czy-noce-moskiewskie

  =========================================================
  „Niech Pan nie szerzy defektyzmu”
  =========================================================

  Defetyzmem jest niewiara w łatwość zneutralizowania większości agentury wpływu i zlikwidowanie Moskowii. Defetyzmem jest odciąganie ludzi od zrealizowania tych zadań do głosowania.
 • @Polska Tea Party
  Proszę o kontakt na PW.
 • @grazss: Znakomicie potrafi pan podtrzymywać na duchu. Brawo
  Moja wina? Ja kazałem czerpać pogodę ducha z wiary w zwycięstwo wyborcze?
 • @Grzegorz Rossa.
  Nie chodzi o ZWYCIĘSTWO wyborcze, lecz o dowody fałszerstwa.

  Poza tym według Henryka Pająka Moskwa jest całkowicie w rękach Rotschildów i Rockerfellerów. Także zdania o tym, kto naprawdę rządzi światem są podzielone.
 • @Garcia - GŁOSOWANIE PRZEZ INTERNET - jeszcze nie!
  Jestem laikiem internetowym, ale mam wyczucie polityczne.
  Mówię NIE , a dlaczego:
  1/ każdy winnien mieć jakiś NUMER w necie? tak czy nie?
  2/ no cóż niegrzeczny wnuczek dla psikusu, bo nie lubi Kaczora lub Donka itd,
  a/ a który wie, że babcia nie zna się na internecie, więc jednocześnie zagłosuje:
  b/ za za babcię, za ojca i matkę, za starą ciotkę, dziadka co umarł wczoraj, a jeszcze ma ten swój NUMER, za siostrę, która skończyła osiemnastkę a jeszcze jest zielona ...
  c/ a rodzice jego, tradycyjnie pójdą do wyborów , osobiście, bo kiedyś ich tak w PRL-u nauczyli, lecz nadany NUMER będą mieli - synek to skrzętnie w internecie wykorzysta.
  Piszcie dalsze przykłady jak można ZA KOGOŚ przez internet zagłosować .
 • @space
  walcząc o kontrolę wyborów wygramy wiele, a w zasadzie wszystko...

  bo i fałszerstwa wyjdą

  i wygramy niejako przy okazji
 • @Tatarka
  Ja nic o głosowaniu przez internet nie pisałem, tylko chodziło mi o uproszczenie procedury rekrutacji do powyższego korpusu z wykorzystaniem internetu.

  Poza tym, jestem Informatykiem i z mojego punktu widzenia głosowanie przez internet nigdy nie powinno zostać wprowadzone gdyż między innymi ciężko zapewnić tajność owych wyborów oraz ciężko byłoby z jego powszechnością wśród obywateli.
  Ze strony systemu informatycznego, który miałby przeprowadzać wybory nie widzę nic co z mojego punktu widzenia by mnie satysfakcjonowało. Zatem jestem przeciw ;)
 • @karoljozef
  Uważam, że sfotografowanie i publiczne ogłoszenie wyników ze WSZYSTKICH komisji wyborczych jest warunkiem koniecznym i dostatecznym pełnej kontroli wyborów.
  PiS tylko MUSI zadbać o to, żeby zebrać wyniki z KAZDEGO lokalu wyborczego.
  A nawet jeśli jakiś punkt wyborczy zostałby pominięty, to i tak nie będzie to miało żadnego wpływu na wynik, bo prostymi metodami matematycznymi można będzie precyzyjnie obliczyć błąd w jedną czy drugą stronę.
  Nie da się ukryć, że ta genialna w swojej prostocie myśl powstała w Twojej głowie, karoljozef, za co składam Ci wielkie gratulacje.
  Pozdrawiam
 • @Garcia
  Dzięki, że jesteś przeciw głosowaniu przez internet. Cenię Twoje uwagi jako speca od internetu.
  I przepraszam, ale może źle odczytałam Twój komentarz.
 • @antonioiwaldi
  niech chcę dziękować bo mi Dobrodziej wyrok śmierci wydał tymi słodkimi słowy...

  nie róbmy solówek bo się szybko załatwimy i nas załatwią też szybciej

  kupą! ino kupą Mości Panowie! Ku chwale Ukochanej Ojczyzny!
 • @karoljozef
  Kupą zadziałamy rankiem poprzedzającym sądny dzień oraz wieczorem i nocą po nim następującymi.
  Do tego czasu musimy wymóc na PiS adresy, pod które będziemy słać meldunki do dalszej obróbki i fotki, bo bojówki Systemu będą zrywać wywieszone wyniki a siły porządkowe ich ochraniać. Ku chwale ich ojczyzn.
  Pozdrawiam
 • @antonioiwaldi
  Meldunki i inne takie - właśnie ruszyło >
  http://eska.salon24.pl/325879,mayday-mayday-uczciwe-wybory
 • @antonioiwaldi
  Uwaga - chcą nas wyrolować!!
  http://16.nowyekran.pl/post/21242,tk-stanal-po-stronie-prawa-czy-komorowskiego

  O ile dobrze rozumiem - dopuszczają głosowanie POŚREDNIE i również JAWNE, a więc Trybunał Niekonstytucyjny łamie dwia z pięciu przymiotników przypisanych wyborom demokratycznym.
  Czy nie jest to casus do nagłośnienia w PE, analogicznie do ostatniej akcji???
 • @anarche
  http://antonioiwaldi.nowyekran.pl/post/21292,wolajace-o-pomste-do-nieba-nadal-sprzeczne-z-konstytucja-zapisy-w-kodeksie-wyborczym#comment_175400

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY