Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
135 postów 1659 komentarzy

nazwa bloga

antonioiwaldi - KLIKNIJ w nick, potem w słowo 'WIĘCEJ', wreszcie w BANNER i DOŁĄCZ do nas!

Czy w Warszawie sfałszowano prezydenckie wybory?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Śledczy badają, czy w Warszawie nie doszło do próby sfałszowania wyników wyborów prezydenckich. Jak ustalili reporterzy śledczy RMF FM, policja znalazła w bagażniku byłego komendanta policji z warszawskiej Białołęki kilkaset wypełnionych kart

do głosowania z zeszłorocznych wyborów. Komendant Mariusz W. jest podejrzany o zabójstwo w Warszawie.

 

Karty są w tej chwili w policyjnym laboratorium, gdzie specjaliści badają zostawione na nich ślady i odciski palców. Za kilkanaście dni będzie gotowa ekspertyza i będzie wiadomo, ile osób i kto konkretnie miał z nimi kontakt.

 

Gdyby się okazało, że karty rzeczywiście zabrano, by sfałszować wybory, to Państwowa Komisja Wyborcza po stwierdzeniu, że miało to znaczący wpływ na wynik, może w tej sytuacji nawet unieważnić wybory w Warszawie. W stolicy w pierwszej turze wygrała Hanna Gronkiewicz-Waltz, która dostała ponad 53 proc. głosów.

 

Policjanci po dwukrotnym przeszukaniu samochodu komendanta znaleźli pakiet kart do głosowania z opisem jakoby karty te były załącznikiem do protokołu wyborczego. To są karty wypełnione i ustalamy w tej chwili, na jakim etapie znalazły się one u naszego podejrzanego - potwierdza doniesienia RMF FM Renata Mazur z prokuratury okręgowej Warszawa - Praga.

 

Komendant z Białołęki odmówił składania wyjaśnień w tej sprawie. Prokuratorzy przesłuchali już jednak kilku członków obwodowej komisji wyborczej, do której miały trafić karty. Nieoficjalnie wiadomo, że twierdzą oni, że w ich komisjach wszystko się zgadza.

 

 

Czyżby dalszy ciąg dziwnych wyborczych wydarzeń? Bydgoszcz, Wałbrzych, Warszawa?

 

źródło: //wsieci.rp.pl/opinie/rekiny-i-plotki/Czy-w-Warszawie-sfalszowano-wybory-prezydenckie-

 

KOMENTARZE

 • @autor
  Chyba nasze wybory juz są opanowane przez grupy przestępcze. Zeznania świadka koronnego,że Drzewiecki dostawał i brał pięniadze od mafii na finansowanie PO mają coś na rzeczy i nie od rzeczy.Pilnowanie tych wyborów jest juz koniecznością.
 • @all
  Jak wiele jeszcze musi się wydarzyć by mój apel został wysłuchany ??

  http://pomidorowa.nowyekran.pl/post/19626,blizej-mi-do-pis

  Nie ma sensu tworzyć nowych ruchów ani prawyborów oraz JOWów jeśli oszukają nas na etapie liczenia.
 • Teraz Donald przed kamerami powie nam:
  "Niezależna" prokuratura wyjaśni ten przykry, pojedynczy "incydent" i opinia publiczna zostanie poinformowana. PO wyborach!!!
 • @antonioiwaldi
  Krew się burzy!!! "A poza tym nic na działkach się nie dzieje..." (M. Zembaty)
 • @Krycha
  "Pilnowanie tych wyborów jest juz koniecznością."
  Tak jest!
  Wybory będą kontrolowane przez 30 tys. ludzi z "lotnych brygad" PiS oraz przez co najmniej drugie tyle wolontariuszy.
  Pozdrawiam
 • @pomidorowa
  Apel Twój został wysłuchany.
  Jednak powstawanie nowych ruchów a liczenie głosów to jednak zjawiska ze sobą nie mające związku.
  Pozdrawiam
 • @ZX10R
  ""Niezależna" prokuratura wyjaśni ten przykry, pojedynczy "incydent" i opinia publiczna zostanie poinformowana. PO wyborach!!!"
  Tym razem będzie im trudniej.
  Europejska opinia publiczna będzie o niebezpieczeństwie fałszerstw poinformowana, przyjadą liczni międzynarodowi obserwatorzy.
  Pozdrawiam
 • @AnnaZofia
  A jednak się dzieje.
  Pozdrawiam
 • śmierdzi prowokacją na kilometr
  Znaleźli? W bagażniku? Pół roku po wyborach?!
  Państwo chyba raczycie żartować, że ja w takie coś uwierzę...
 • @ppablo
  Czyja prowokacja, łaskawco?
 • @All
  A to cudo pamietamy? http://www.warszawskagazeta.pl/kraj/36-kraj/204-wyborcze-standardy-

  Też Warszawa....
 • @pomidorowa
  Masz świętą rację, po co iść na wybory z etapem fałszowania głosów. Nic nie wspominasz o poniżaniu godności obywateli na etapie wyborów powszechnych. Czy zgadzasz się na przymusowo ograniczaną Twoją wolę do 30%? Tak właśnie 30% woli to głosowanie na TAK – z jednym okienkiem. Brak woli 30% + 30% = NIE + Remis Brak dwóch okienek i innej woli 10%.
 • @antonioiwaldi
  Oj dzieje się, dzieje:)
  Afera hazardowa też dostała chyba drugie życie:
  http://niezalezna.pl/13284-arabski-naciskal-na-prokuratorow
  Pozdrawiam.
 • dlatego jesienią...
  ...patrzymy tym panom na ręce,

  pozdrawiam,
 • @Peregrin Tuk
  Proszę zauważyć, że coraz częściej rzecznicy prokuratury zabierają oficjalnie głos.
  To symptomatyczne.
  Czyżby lepiej od innych wyczuwali pismo nosem?
  Pozdrawiam
 • @Jan Bogatko
  Nie tylko patrzymy na ręce, ale gromadzimy i przesyłamy dokumentację (np. fotografie wywieszonych na lokalach wyborczych wyników).
  Pozdrawiam
 • @antonioiwaldi
  To byłaby bomba atomowa jeśli byłaby prawdą, strasznie dziwna sprawa, teraz wychodzi, co tu jest grane ????
 • @
  Idą kolejne wybory i zrobią nas jak zwykle. Bo bezgranicznie naiwni jesteśmy.

  Jeśli nie chcesz przegrać, chcesz walczyć, zerkinij tutaj:

  http://jozkar.wordpress.com.nowyekran.pl/post/20663,nasza-klasa-wyborcza-dla-polski
 • @karoljozef
  Tekst naprawdę sensowny, ale wyciśnij z niego samą esencję, resztę odcedź.
  I opublikuj jeszcze raz.
  Pozdrawiam
 • @antonioiwaldi
  No to mnie Ksiądz pocieszył bo prawie zaczynałem tracić wiarę w Ekran.

  Bóg zapłać!
 • Eeee tam,
  PKW stwierdzi, że to nie miało wpływu na wynik wyborów i pozamaitane;). Złe jest raczej to, że do lemingów nie dociera jak sa kantowani, że rządzi nimi mafia.
 • @pomidorowa
  Wreszcie ktoś to powiedział i nie ja...
 • @antonioiwaldi
  Trochę mające. jak masz nóz na gardle, to nie planujesz najblższego weekendu, tylko kombinujesz jak się nie dać zaciukać. Tzn. istnieje pewna kolejność załatwiania spraw. W tym konkrentym przypadku sytuację pogarsza fakt, że bez wyborów i polityków z jajami (są tacy, czy sami kastraci?) nie będzie zmian w resortach siłowych i in. ważnych strukturach państwa. Bez dobrych wyborów nie będzie lustracji i dekomunizacji. NIby JOWy i te inne wynalazki powinny temu służyć. Ale bez uprzedniego "posprzątania" służyć one tym dobrym celom NIE będą. - Wybory (nie ważne w jakim systemie) i tak zostaną sfałszowane.
 • @antonioiwaldi
  Czyja prowo, tego nie wiemy. Ale faktycznie - tyle czasu woził toto w bagażniku?! Głupi taki, czy z policji (że tak polecę popularnym ongiś hasłem, bez urazy dla porządnych policjantów)? Nie zniszczył dowodów ew. przestępstwa? A jeśłi to nie są dowody przestępstwa, to, czemu nie oddał rzeczy we właściwe miejsce? - Wychodząc z tego punktu widzenia można mieć wrażenie, że rzecz popachniwuje prowokacją. Facet przestał być potrzebny, to mu porzucają to i owo. Metodna na "podrzutka" acz banalna, to jednak skuteczna. I znam to z autopsji. Z tym, że mnie usiłowano podrzucić narkotyki a nie trenfe papióry:).
 • @goodness
  W rzeczywistości mas taką opcję jak unieważnienie swojego głosu. Możesz zatem głosować na "tak", albo na "nie", albo na "nic" - unieważniając swój głos. To ostatnie rozwiazanie usilnie polecam zniesmaczonym nasza rzeczywistością - dzięki temu unikniemy fałszowania kart! Ludzie, nie macie na kogo głosować, to idźcie uniewaznijcie swój głos - wtedy nikt go nie wykorzsyta przeciw Wam!!!!
 • @Okowita
  Koło Przemyśła był identyczny przypadek!!!!
 • dlaczego zakładamy, że chodzi
  o prezydenta miasta?! wybory prezydenckie w 2011 dotyczyły również kraju!
 • Problem w tym, że akurat w Warszawie PO miało najmniejszą potrzebę
  fałszowania wyników. HGW wygrywała pewnie, wygrała w I turze uzyskując 53% głosów. Zawdzięczała to sobie dwóm poprzednikom szczególnie Marcinkiewiczowi. Za rządów L.Kaczyńskiego rozbudowa infrastruktury kulała. Metro było budowane poniżej średniej uzyskiwanej przez poprzedników i do tego zrezygnowano z jednej stacji, w mostach zdążano do katastrofy. Nie było prac przygotowawczych dla mostu północnego, niedokończona trasa toruńska wymagała remontu. Warszawa i tak dławi się na przejazdach przez rzekę, Zamknięcie mostu toruńskiego to byłaby katastrofa. Ale kropką nad "i" był Marcinkiewicz, nie dość że wydawało mu się, że jak tramwajami będzie dojeżdżał do pracy to podbije serca Warszawiaków to jeszcze rozebrał nawierzchnię Traktu Królewskiego bez inwentaryzacji infrastruktury podziemnej. Pomstował na to L.Kaczyński skarżąc się, że budowy utrudniają mu dojazd do pałacu. Pomstowali kupcy, restauratorzy, bo wysokie czynsze a klient po błocie chodzić nie chciał. Wiele było zaniedbań inwestycyjnych za rządów PiS, wymienię choćby grożący zawaleniem wiadukt przy dw. Gdańskim. Dlatego inwestycjami prowadzonymi przez HGW podbiła ona serca Warszawiaków i wygraną miała pewną. Patrząc na kandydatów innych partii żadna partia o W-wę walczyć nie chciała. Były to osoby, których rangę przywództwo partii chciało obniżyć, jak dr. leśnictwa z SLD, albo osoby praktycznie w W-wie nieznane. HGW nadal ma pewna pozycję w Warszawie, nadal powstają niezbędne W-wie inwestycje i to w mieście widać.
 • Nic nie wyjaśnią ... Nie ma u nas prawdziwej demokracji ... Nie ma poszanowania prawa ...
  Zamordowano w Łodzi w biurze polityka PIS, dotej pory opinia publiczna nic więcej na ten temat nie wie ... Czy to była osoba niepoczytalna lub wynajęta za pieniądze (cisza jak mak zasiał)

  Publikacja raportu Milera (cisza..) Za to Premier Donald Tusk spotyka się z harcerzami z druhami i ucina sobie pogawędkę ( typu jak to fajnie było gdy wstąpił do harcerstwa ) ...

  Mogą tylko tyle powiedzieć, że kilkaset kart, nie miało wpływu na wynik wyborów ...

  Tak jak teraz, dawno ''demokracja'' w Polsce nie była aż tak zagrożona ...
 • Autor
  http://niepoprawni.pl/blog/713/pis-oszukiwal-w-wyborach-czyli-lapaj-zlodzieja
  Ciekawa hipoteza.
 • @bez kropki
  Nie można wprowadzać ludzi w błąd. Godność człowieka to jego wola zapisana przed faktem.
  Nie mam zamiaru unieważniać swojego głosu. Takie opcje o których piszesz nadają się do Sejmu podczas głosowania ustaw. A każdy kandydat ubiegający się o głosy wyborców, musi mieć dwa okienka: „ jedno okienko dla swoich zwolenników”, „drugie okienko dla swoich przeciwników”, koniec i kropka.
 • bez egzaltacji
  Nie ma się czym podniecać. Sprawa trafi do niezawisłego sądu, który stwierdzi, że wybory, co prawda, zostały sfałszowane, ale ilość fałszywek nie miała wpływu na końcowy ich wynik i tyle. Nasze sądownictwo ma tą niezaprzeczalną zaletę, że potrafi obalić twierdzenie, które każdy myślący człowiek traktuje jako pewnik, że "nie można być trochę w ciąży".
 • @goodness
  "Masz świętą rację, po co iść na wybory z etapem fałszowania głosów."

  po to są mężowie zaufania
 • @faral
  Dlaczego nie powiedziałeś nic o dokonaniach HGW PełOwcu?

  Np takich jak odwołanie koncertu Santany przez zbędną biurokrację, ktoś powie, że papiery wpłynęły za późno (powinny wpłynąć na 30 dni przed koncertem a wpłynęły na 7). Jakie papiery? Gdyby Palikot coś organizował to papiery mogłyby wpłynąć dzień po wydarzeniu.
  Prawda o koncercie Santany jest taka, że miał się on odbyć na stadionie Legii. Strach nie pozwolił HGW na zorganizowanie tego koncertu... bo co by się stało gdyby na STADIONIE POJAWIŁY SIĘ TRANSPARENTY ANTYRZĄDOWE. A Santana jest znany z tego, ze gra dla uciśnionych i dla wolności.

  Kolejna sprawa. Pamiętasz pierwszego Sylwestra w Warszawie za kadencji HGW? Ja nie pamiętam bo go nie było!!!

  ". HGW wygrywała pewnie, wygrała w I turze uzyskując 53% głosów"

  Wygrała bo wybory mogły być sfałszowane.

  "Wiele było zaniedbań inwestycyjnych za rządów PiS, wymienię choćby grożący zawaleniem wiadukt przy dw. Gdańskim"

  Nie żartuj...

  P. S. Fajnie że używasz skrótu HGW.
 • @Aleksander
  ".. Czy to była osoba niepoczytalna lub wynajęta za pieniądze (cisza jak mak zasiał) "

  Poczytalna. Badania to wykazały już dawno
 • @Aleksander
  "Nie ma u nas prawdziwej demokracji ... Nie ma poszanowania prawa .."

  "Tak jak teraz, dawno ''demokracja'' w Polsce nie była aż tak zagrożona ..."

  Co robisz żeby to zmienić?
 • @bez kropki
  Nie zgadzam się z bojkotem wyborów przez unieważnienie własnego głosu.
 • @adriano85
  Pamiętam jeszcze inne rzeczy, jak choćby halę targową, lecz jak patrzę na inwestycje jakie w Warszawie zostały zrealizowane, jakie powstają to twierdzę, że od dawna Warszawa nie miała tak dobrego gospodarza.

  Mówisz, wybory mogły być sfałszowane, jak pokazuję PO nie miało w Warszawie żadnych potrzeb fałszowania, gdyż wygrana HGW była pewna, SLD wysłało kandydata na odstrzał, żeby mu pokazać jak niewiele znaczy, więc która partia próbowała fałszować? Nie znalazłem w wiadomościach przynajmniej tych poważnych, żadnej informacji, która mogłaby wskazywać na czyją korzyść były te głosy oddane, nawet którego z głosowań dotyczyły, a tylko to, że nie jest tych kart wiele.

  Zastanawia mnie też sprawa, po co ten człowiek tyle czasu dowody w bagażniku woził? Papieru łatwo się pozbyć, wystarczy kominek, czy ognisko, więc jaki miałoby to cel wożenie bata na własny tyłek?
 • @faral
  "wygrana HGW była pewna,"

  Skąd ta Twoja pewność? Skąd masz tą "wiedzę"? Z telewizji?
 • @adriano85
  Bardzo dobre pytanie, choć odpowiedź wydaje się oczywista. Bo była i jest dobrym gospodarzem a na prezydentów miast, wójtów wybiera się właśnie osoby, które się sprawdziły. Których pracę po kadencji widać, widać jakąś myśl rozwoju miasta, twojej okolicy. Bo od tego zależy jak się będziesz żył.
  Zaś PiS dał w Warszawie plamę, szczególnie w osobie Marcinkiewicza.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY