Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
135 postów 1659 komentarzy

nazwa bloga

antonioiwaldi - KLIKNIJ w nick, potem w słowo 'WIĘCEJ', wreszcie w BANNER i DOŁĄCZ do nas!

Zaktualizowany program PiS

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Podczas wczorajszej konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie Jarosław Kaczyński zaprezentował projekt zaktualizowanego programu Prawa i Sprawiedliwości. Umocnienie polskiej demokracji, praworządności i suwerenności oraz przeciwstawienie się

 kryzysowi - to dwie sfery zagadnień, o które został uzupełniony program Prawa i Sprawiedliwości „Polska nowoczesna, Polska solidarna, Polska bezpieczna”.*

 

Przypomnijmy, że dokument ten został uchwalony w 2009 roku podczas kongresu programowego w Krakowie.

„Zmieniło się wiele okoliczności i w związku z tym stanęliśmy przed zadaniem dokonania korekty” - powiedział w niedzielę 19.06.2011 Jarosław Kaczyński podczas prezentacji projektu zaktualizowanego programu, zapewniając jednocześnie, że „w dalszym ciągu wyznajemy ten sam system wartości, który został wyrażony” w krakowskim dokumencie.*

„Polska, żeby realizować ten program główny, musi być Polską demokratyczną, praworządną, a w jakiejś mierze, bo i ta sprawa stanęła w ostatnich latach pod pewnym znakiem zapytania, Polską suwerenną. (…) Sprawa druga to jest przeciwstawienie się kryzysowi, kryzysowi, który przyszedł do nas z zewnątrz, ale na skutek błędnej polityki stał się na jakiś przynajmniej czas, mamy nadzieję, że możliwie krótki, trwałym elementem naszej sytuacji i żaden poważny program polityczny nie może tego nie uwzględnić” - oświadczył prezes PiS.

Komu służą rządy PO?

„Platforma Obywatelska broni interesów establishmentu wyłonionego z procesu transformacji, (…) załatwia także interesy własnego zaplecza i w jakiejś mierze także własnych członków”- podsumował 4 lata rządów PO Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS podkreślił, że właśnie dlatego „powróciła w Polsce polityka transakcyjna, zrezygnowano z polityki celów, z polityki perspektywicznej, a taką politykę prowadziło Prawo i Sprawiedliwość, na rzecz polityki pozbawionej ambicji, która w gruncie rzeczy sprowadza się do manewrowania władzy między różnymi grupami nacisku, a poszczególne decyzje są po prostu swego rodzaju wektorem, który wynika z oddziaływania tych grup”.

Taki sposób rządzenia wymusza na sprawujących władzę godzące w demokrację i praworządność działania osłonowe. Do takich podejmowanych przez PO przedsięwzięć Jarosław Kaczyński zaliczył akcje przeciw szeroko pojętej opozycji, w tym również partiom opozycyjnym w parlamencie, polegające między innymi na próbach zdelegalizowania działań wymierzonych w kryjący się za nieformalnym immunitetem establishment, na narzucaniu opozycji ograniczeń w kampanii wyborczej, czy też na atakowaniu niezależnych od PO instytucji kontrolujących rządzącą koalicję. Prezes PiS zwrócił też uwagę na brak poważnej, ostrej krytyki PO w głównym nurcie mediów. „Fundamentalny dla demokracji mechanizm kontroli nad władzą jest dzisiaj w ogromnej mierze ograniczony. Ta władza może sobie pozwolić na wiele rzeczy, na które żadna władza demokratyczna sobie pozwolić nie mogła” - podsumował ten wątek swojego wystąpienia.

Od flagi białej do biało-czerwonej

Głównym celem obecnej polskiej polityki zagranicznej jest - według Jarosława Kaczyńskiego - „podtrzymanie istniejącego układu społecznego” w naszym kraju. Dlaczego? - bo istnieje u nas „potężne lobby naszych sąsiadów”, a wchodzenie z nimi w konflikt oznaczałoby dla rządu destabilizowanie sytuacji politycznej. Stąd unikający takich konfliktów obecny rząd prowadzi politykę nieustannych jednostronnych ustępstw wobec Niemiec, Rosji oraz Unii Europejskiej (np. kwestia pakietu klimatycznego). Do tego trzeba dodać pogorszenie stosunków z USA. Zdaniem prezesa PiS politykę zagraniczną ekipy premiera Tuska można określić jako „wielką operację autodegradacji Polski”.  „My się z tego procesu autodegradacji wycofamy, spokojnie, bez tworzenia zbędnych konfliktów, bo do nich nie dążymy, ale w sposób konsekwentny” - zapewnił słuchaczy Jarosław Kaczyński. Obiecał, że ewentualny rząd PiS odbuduje pozycję naszego kraju na arenie międzynarodowej, zadba o przywrócenie Polsce (którą można dziś traktować w pewnym sensie jako państwo klientelistyczne) należnego jej statusu, będzie bronił prawa Polski do wydobywania gazu łupkowego oraz podejmie próbę poprawienia stosunków transatlantyckich oraz odbudowy polityki jagiellońskiej. „Ogłoszono politykę białej flagi. Ta flaga zostanie przez nas zwinięta. Wywiesimy flagę biało-czerwoną” - zapowiedział.

Platformiany rekord

„To jest chyba rekord świata, jeżeli chodzi o przesunięcie polityki gospodarczej do sfery propagandy” - stwierdził Jarosław Kaczyński, podsumowując działalność koalicji rządzącej w tej dziedzinie. Jako przykład takich kampanii piarowskich wymienił powołanie Komisji Palikota, zapowiedź szybkiego wejścia Polski do strefy euro oraz opowieści premiera Tuska o Polsce - Zielonej Wyspie. Później okazało się, że mamy ogromne zadłużenie, kryzys finansowy, podniesione podatki, narastającą drożyznę i oszczędności budżetowe uderzające przede wszystkim  w sferę socjalną.

Prezes PiS przypomniał także, że to, czym chwali się PO, czyli wysokie wykorzystanie środków europejskich, jest zasługą byłej minister rozwoju regionalnego, śp. Grażyny Gęsickiej. „Polityka gospodarcza i społeczna jest polityką, która prowadzi w ostatecznym rachunku do takich efektów, jak 13-procentowe bezrobocie, inflacja, 50-procentowe bezrobocie wśród absolwentów szkół wyższych i taka perspektywa Polski, która będzie znaczną część swoich obywateli wypychała za zewnątrz” - podsumował.

Jarosław Kaczyński skrytykował też politykę rządu w dziedzinie ochrony zdrowia, edukacji i kultury oraz zamach ze strony Platformy na wolność nauki.

Nie dla zwykłego chamstwa

Postawiwszy diagnozę Polski pod rządami PO, prezes PiS przystąpił do skrótowego omówienia zasadniczych postulatów programowych Prawa i Sprawiedliwości. Mówił o planowanych działaniach na rzecz obrony demokracji, w tym przywróceniu funkcji kontrolnej opozycji oraz o inicjatywie ustawodawczej mającej wyeliminować z polityki wulgarny język. „Jak ktoś powie o konkurentach politycznych, że są hienami cmentarnymi, to już więcej go w polityce nie będzie, jak powie, że duża część społeczeństwa jest bydłem - to tak samo. Takie będzie prawo” - powtarzam - „jeżeli my wygramy, czyli będzie to dotyczyło także nas. To musi być oczywiście bardzo precyzyjnie sformułowane, bo dyskusja polityczna może być ostra, ale trzeba wyeliminować z niej to, co jest po prostu zwykłym, agresywnym chamstwem” - powiedział Jarosław Kaczyński.

Jeśli zaś chodzi o kryzys gospodarczy, to prezes PiS wymienił dwie podstawy walki z nim. Mianowicie zmianę systemu podatkowego oraz odblokowanie polskiej gospodarki. „Ciągle liczymy na to, że młode pokolenie stworzy nową wielką falę polskiego kapitalizmu. Trzeba mu tutaj stworzyć warunki, trzeba odblokować bariery administracyjne, bariery społeczne, trzeba ograniczyć tak zwaną lukę kapitałową, ale w tej chwili jest najważniejsze, żeby dać bardzo mocny sygnał, sygnał, że ten czas, który jest obecnie, się kończy” - zakończył swoje wystąpienie Kaczyński.

 

Uzupełnienie wedłud GW
 
"Media nie kontrolują władzy"

Zdaniem prezesa PiS, mechanizm kontroli nad obecną władzą jest dziś "w ogromnej mierze ograniczony". Ocenił, że media nie kontrolują działań rządzącej partii. Zarzucił też PO atakowanie takich instytucji, jak NIK, CBA 
czy IPN.

- Fundamentalny dla demokracji mechanizm kontroli nad władzą dzisiaj jest w ogromnej mierze ograniczony. Ja nie chcę powiedzieć, że on już w ogóle nie działa, ale działa bardzo, ale to bardzo słabo - zaznaczył prezes PiS.

"I nikt nie kontroluje też mediów"

Zdaniem Kaczyńskiego, znakomitym przykładem jest afera hazardowa, podczas której początkowo media zaatakowały władzę, ale w ciągu kilku dni to się zmieniło. - Media głównego nurtu uznały, że winnym jest Kamiński, agent Tomek, krótko mówiąc, że nie złodzieje są winni, tylko policjanci, którzy ich złapali - mówił prezes PiS.

Drogą do tego - według Kaczyńskiego - było m.in. opanowanie Telewizji Publicznej. - Tylko media o niższym nakładzie i mniejszym oddziaływaniu dzisiaj krytykują w sposób efektywny, nie cofając się przed przedstawieniem faktów kompromitujących nasze władze - oświadczył. Jak dodał, to też jest całkowicie sprzeczne z regułami demokracji. - Nie na demokracji, jeżeli przynajmniej duża część mediów nie krytykuje władzy - zaznaczył. 
 

//www.pis.org.pl/dokumenty.php?s=partia&iddoc=148//antonioiwaldi.nowyekran.net/post/17426,program-partii-pis-w-mikropigulce

 

PS. Przypominamy:

 

Wiadomość z ostatniej chwili (godz. 18:25): dzięki uprzejmości blogerki  Anny Zofii, mogę podać namiary na pisemny uaktualniony projekt programu. Skrócony w stosunku do tego z 2009 roku o połowę i unowocześniony pod względem wygody czytania. Gorąco polecam:

 Link do projektu: //issuu.com/mypis/docs/program_pis#embed

 

 

notka powstała w oparciu o materiały z oficjalnej strony PiS i myPiS

 

KOMENTARZE

 • @Antonioiwaldi
  Czy to jeszcze góra czy już mysz?
 • Prawda, że prawda
  Ale np. to zdanie choć cieszy, wygląda na pustosłowie:

  „Ciągle liczymy na to, że młode pokolenie stworzy nową wielką falę polskiego kapitalizmu. Trzeba mu tutaj stworzyć warunki, trzeba odblokować bariery administracyjne, bariery społeczne, trzeba ograniczyć tak zwaną lukę kapitałową, ale w tej chwili jest najważniejsze, żeby dać bardzo mocny sygnał, sygnał, że ten czas, który jest obecnie, się kończy”

  Bo niby Prezes zdaje sobie sprawę, jak głęboka i radykalna jakościowo musiałaby być ta zmiana?
  No dobrze, powiedzmy, że zdaje sobie sprawę.
  To musi sobie zdawać również sprawę, że do przeprowadzenia tej reformy musi wygrać większością konstytucyjną.
  W przeciwnym wypadku słowa powyższe znaczą tyle samo co: spowodujemy, że gruszki zaczną rosnąć na wierzbie.

  Intencje są szlachetne, ale może zabraknąć pary w kotle.
 • Jaki jest link do projektu programu
  ?
 • To nie jest program który przekona np 60% wyborców do głosowania na PiS
  Tyle że cokolwiek PiS wymyśli naprawdę godnego uwagi obiektywnie, to nie będzie przynajmniej TERAZ w tym roku poparcia jak dla Fideszu na Węgrzech. Ludzie są zaprogramowani na różne kanały, ale wszystkie łączy jedno - nie głosuj na PiS, nie głosuje na prawicę alternatywną tym bardziej! Nie poddaje się temu około 30 do 35% wyborców z około połowy Polaków dorosłych. To trzeba zmienić do wyborów, czasu jest mało. Internetem? Nie da rady, to nie wystarczy.

  Demokracja w naszym wydaniu to zawody w demagogii i nieczysta walka polityczna, walka o władzę, wpływy, KONTROLĘ, monopol na kontrolę totalną. Zatem to nie jest prawdziwa demokracja i kto gra uczciwie, a nie przekona Polaków, to ZAWSZE przegra. Ulica zmieni sytuację. Kiedy? Nie wiem, zimą, wiosną ludów, a może dopiero za kilka lat kiedy rolowanie długów i inne zabiegi już zawiodą ostatecznie, państwo się zawali, zacznie się chaos.

  Nie ma jeszcze nowego programu na portalu PiS, mają refleks żółwia... chyba że zamienili pliki ze starym, takiej opcji nie sprawdzałem, bo jest absurdalna przecież.

  http://www.pis.org.pl/dokumenty.php

  Jest za to filmik z 17 czerwca
  http://www.pis.org.pl/multimedia.php?play=541
  Są tu ciekawe pomysły, jak fundusz inwestycyjny dla wsi, dla biedniejszych gmin wiejskich. Tego potrzeba, przecież uzyskane podatki w danej gminie jako tako przeciętnej zazwyczaj są nadwyżkowe w stosunku do budżetu gminy, ale zabiera je powiat, województwo, Warszawa, Bruksela, a nawet Nowy Jork z tymi ich BŚ, MFW itd ONZ, NATO.

  http://www.youtube.com/pisorgpl

  Wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego podczas organizowanego przez PiS Święta Ludowego w Rybczewicach na Lubelszczyźnie 17 czerwca 2011.

  http://www.youtube.com/pisorgpl#p/a/u/0/DdZ0kzikt88

  Wczoraj na mypis trochę dyskutowałem i na kwestię koalicjanta dla PiS pada odpowiedź.... PSL. Tylko czy PSL nie wykorzysta okazji do kolejnej Nocnej Zmiany? Jak nowe PC miałoby zaufać Pawlakowi, który znowu dostanie wolną rękę, wyczyści UOP-ABW i jazda PO staremu. Poza tym zobaczymy czy PSL przejdzie i ile będą mieć szabel, tzn sierpów, jaka będzie cała sejmowa matematyka powyborcza.

  PSL to podstawowy konkurent PiS na wsi i to zwłaszcza w samorządach, PiS tę walkę sromotnie przegrywa! A tu proszę... zamiast koalicji z ruchem Szeremietiewa, to wolą PSL. Zgroza!!!
 • @nikander
  Proponuję zmianę języka ezopowego, bądź Pytii, na język faktów
  Pozdrawiam
 • @Piotr F. Świder
  "Intencje są szlachetne, ale może zabraknąć pary w kotle."
  Może, jeżeli nie dorzucimy do paleniska, a to od nas zależy.
  Pozdrawiam
 • @Tomasz Urbaś
  Projekt programu oparty jest na dokumencie zaznaczonym w notce gwiazdką i jako taki istnieje na razie w wersji przedstawionej w notce.
  Pozdrawiam
 • @LarsikOwen
  "Dlaczego PiS nazywa to swoim programem?"
  Myślę, że dlatego, iż ma do tego niezbywalne prawo.
  Pozdrawiam
 • @Marek Kajdas
  "To nie jest program który przekona np 60% wyborców do głosowania na PiS"
  Rezultat siły oddziaływania programu poznamy na jesieni, po wyborach.
  Pozdrawiam
 • Drodzy Admini
  Proszę o zdjęcie adekwatne do zawartości notki, czyli to:

  http://img199.imageshack.us/img199/6316/programpis.jpg

  Pozdrawiam
 • @all
  A tymczasem...

  Dłużej już nie mogą ukrywać wielkiego krachu na rynku nieruchomości:
  http://www.rp.pl/artykul/676383_Trudniej_o_kredyt__latwiej_o_mieszkanie.html

  Będzie boleć. Ostrzegaliśmy:

  http://urbas.blog.onet.pl/O-naturze-Kryzysu,2,ID363823872,DA2009-02-09,n
  http://ruchwig.pl/index.php/pl/program/analizy/49-polska-u-progu-kryzysu-gospodarczego
  http://ruchwig.pl/index.php/pl/program/analizy/54-dlaczego-po-i-pis-nie-chca-rzadzic

  Młode polskie rodziny zostały w perfidny sposób orżnięte przez wyrachowanych bankierów i polityków. Ceny mieszkań lecą na zbity pysk, ale raty kredytów nie...
 • Rządy w Polsce od 1945 roku służą
  rządzącym i wąskiej grupie popleczników. Z tym, że do 1989 roku tamci, jak się wydaje, mniej kradli, bo mimo wszystko przez cały ten okres po 89' jest co jeszcze prywatyzować, to znaczy grabić.

  To by było na tyle
 • @antonioiwaldi
  "...język faktów..."

  No cóż, przeczytałem to co do przeczytania podają i stwierdziłem, że "góra urodziła mysz". Według zapowiedzi miał to być program, który będzie "zwalał z nóg". Może i chciałbym użyć języka faktów, ale wierz mi, jestem wybredny. Do pustosłowia faktów dorobić się nie da.

  Przykro mi.
 • @LarsikOwen
  Lepszy socjalizm skandynawski i brytyjski od liberalizmu Tuska.
  Odnośnie przymusowego ZUS to z Pana strony niedonformowanie albo nieprawda.
  Pozdrawiam
 • @Tomasz Urbaś
  "Dłużej już nie mogą ukrywać wielkiego krachu na rynku nieruchomości"
  Jaki jest udział PiS w tym zjawisku?
  Panie Urbaś, proszę ludziom nie wciskać nieprawdy.
 • @Wiktor Smol
  "Rządy w Polsce od 1945 roku służą
  rządzącym i wąskiej grupie popleczników."
  To Pana zdanie, bo w latach 2005 - 20077 tak nie było.
  Pozdrawiam
 • @berecik
  "Tak sie dziwnie składa, że większość tu piszących to radykalni wrogowie PO i na ogół życzliwi PIS.
  To, że mamy to co mamy to żaden dowód na to, że program PIS jest programem Marksa Engelsa i Lenina. Jak by się ktoś uparł to Stalina i Hitlera też w pewnych wycinkach ale tu drogi przyjacielu chodzi o CAŁOKSZTAŁT a nie VW dla każdego lub budowę autostrad."
  Dobra odpowiedź.
  Pozdrawiam
 • @berecik
  "Nie ma jeszcze nowego programu na portalu PiS, mają refleks żółwia... chyba że zamienili pliki ze starym, takiej opcji nie sprawdzałem, bo jest absurdalna przecież"
  Ano nie ma.
  Gdybym ja rządził portalem PiS, wszystkie dokumenty byłyby aktualizowane z dnia na dzień.
 • Niestety
  ale ten ten "program", jeśli jest w ogóle programem, to jest bardzo źle zredagowany.

  Jest np. niejednoznaczny.

  Co to znaczy - na przykład - że Polska ma być "w jakiejś mierze, ....., Polską suwerenną"?

  Język "programu" jest nieprawdopodobnie nudny.
 • @antonioiwaldi
  "Jaki jest udział PiS w tym zjawisku?
  Panie Urbaś, proszę ludziom nie wciskać nieprawdy."

  Tak się składa, że w latach 2005-2007 rządził PiS. Chyba. Proszę rzucić okiem na zalinkowane materiały i i stwierdzić (na podstawie danych NBP) w jakim okresie pompowano bańkę spekulacyjną. W jakim to okresie ceny mieszkań wystrzeliły ponad dwa razy. A co do odpowiedzialności personalnej za konkretne decyzje i zaniechania przyjdzie czas... Daty. Kwoty. Osoby...
 • @berecik
  "Dziwne, że taki wyga internetowy jak Urbaś prosi o link do programu.
  On go powinien już mieć w głowie a nawet przygotowane zręby krytuki na kanwie własnego programu jego ruchu."

  Proszę bo linku do PROJEKTU NOWALIZACJI nie ma. Po prostu nia ma. Czarna dziura. Zero. Nic. Wstydliwi jacyś...?
 • @antonioiwaldi
  "Może, jeżeli nie dorzucimy do paleniska, a to od nas zależy."

  Podziwiam za wierność linii partii i szlachetny optymizm. Serio, dopuścili Pana w pobliże kotła w parowozie i pozwolili sypać węgiel szuflą do paleniska?
  U mnie w powiecie PiS chyba już dawno się samo-rozwiązał.Nul, musiała nastąpić totalna likwidacja struktur.

  Pozdrawiam
 • @berecik
  Skomentowałem sam skrót programu zamieszczony bodaj także na Interii wczoraj. Tam było więcej niż na www PiS. Słowem byli tacy co go widzieli. Ludzie cierpliwości, pewnie jakiś robotnik pisowski właśnie szlifuje PDF i po południu już będzie na stronie PiS aktualizacja. Będę zdziwiony jeżeli nie, ale może być tak iż jeszcze Prezes PiS naniesie jakieś poprawki i pijarowcy... zatem wtedy wtorek-środa dopiero.
 • @Marek Kajdas
  Spokojnie. Poczekamy.
  W międzyczasie zachęcam do przyłączenia się do akcji:

  http://www.facebook.com/event.php?eid=117043618382679

  Jest nas już ponad 9000, akcja rozpoczęła się 6 dni temu.

  A jak nie dczekamy się. To też dobrze...
 • @berecik
  Mnie interesuje to: "...Jeśli zaś chodzi o kryzys gospodarczy, to prezes PiS wymienił dwie podstawy walki z nim. Mianowicie zmianę systemu podatkowego oraz odblokowanie polskiej gospodarki. „Ciągle liczymy na to, że młode pokolenie stworzy nową wielką falę polskiego kapitalizmu. Trzeba mu tutaj stworzyć warunki, trzeba odblokować bariery administracyjne, bariery społeczne, trzeba ograniczyć tak zwaną lukę kapitałową, ale w tej chwili jest najważniejsze, żeby dać bardzo mocny sygnał, sygnał, że ten czas, który jest obecnie, się kończy”..."

  Jak?, Jak?, Jak?, Jak?,Jak?, Jak?,Jak?, Jak?,Jak?, Jak?,Jak?, Jak?

  Jako inżynier to byłem zmuszony już na desce kreślarskiej udowodnić, że coś będzie działało. Ro jest propagandowy bełkot i nic więcej.
 • czepiacie się
  Słyszałem, ja wczoraj w TVP mówili że program gospodarczy ma się pojawić za dwa tygodnie.
  Więc proponuję spokojnie poczekać.
 • @antonioiwaldi
  Polecam promowanie filmiku który jednak chciałem zamieścić w formie odtwarzacza, może teraz się uda. Tu też są tezy programowe, różne oceny, warto poświęcić 20 minut. Takie materiały mogą wieś przekonać do PiS i odciągać od PO, SLD, a przede wszystkim od PSL.

  http://www.youtube.com/watch?v=DdZ0kzikt88

  122 wyświetlenia... zgroza. O czym my w ogóle mówimy? Liczy się wyłącznie TELEWIZJA!
 • Proszę Państwa
  Zmuszony jestem na kilka godzin odejść od komputera.
  Na komentarze odpowiem po powrocie.
  Pozdrawiam
 • @Jerzy Wawro
  Panie Jerzy
  PiS zaczyna od propagandy, a program to za kilka godzin, dni, tygodni.
  Ruch Wolność i Godność zaczął od programu, aby uczciwie prowadzić propagandę...

  Pozdrawiam
 • @berecik
  I tu się kumie mylicie i to bardzo: "Dzisiaj nie wygrywa się batalii wykładając wszystkie karty na stół."
  Dzisiaj obowiązuje hasło: "Karty na stół - SPRAWDZAM!!!"
 • @berecik
  "Dzisiaj nie wygrywa się batalii wykładając wszystkie karty na stół.
  Ps.
  Myślę, że macie dobry program, lecz jeszcze nie na dzień dzisiejszy. Proszę drążyć skałę ale nie używać do tego zadania dynamitu."

  1. To istota polityki w Polsce od 20 lat. Mamy tego dość! Publiczna informacja, jawność, prawda. A zaskoczenie? Oczywiście, że tak. Tym na co jeszcze nikt nigdy nie wpadł...

  2. "Dynamit" jest stanowczo za słaby, aby demokratycznie wyrwać się z klinczu politycznego.
 • Witam
  jedyne co się udało PełO, to rozdzielić prokuraturę
  zaczęło się to w okolicach maja 2008 roku i od tego czasu projekt "zamach" wszedł w stadium wykonalności
 • @antonioiwaldi
  a jak było?
  Czyż nie tak, że "fachowcom" powierzono misję 'naprawy państwa'?
  i to jakim fachowcom
  w tym miejscu warto przypomnieć
  rzesza PZPR-owców, PRL-owskich sędziów i prokuratorów w tym niby „najlepszym rządzie" PiS.

  Andrzej Lepper, wicepremier rządu RP - wieloletni członek i działacz PZPR. Skazany ponadto prawomocnymi wyrokami (siedmioma - przyp. redakcji) za przestępstwa pospolite!

  Andrzej Kryże, wiceminister sprawiedliwości - był członkiem PZPR do jej końca (1990 r). Skazywał w stanie wojennym. Skazał między innymi Bronisława Komorowskiego z PO za udział w demonstracjach antykomunistycznych.

  Zbigniew Wasserman - Minister Koordynator ds. Służb Specjalnych, PRL-owski prokurator od lat 70-tych.

  Wojciech Jasiński, minister skarbu - członek PZPR w latach 1976 - 1981, szef Wydziału Spraw Wewnętrznych w Płockim Urzędzie Miasta, przybudówki SB, co ciekawe, w czasie debaty sejmowej, indagowany na okoliczność przynależności do PZPR Jasiński nie przyznał się do tego, a w jego życiorysie zaprezentowanym posłom nie było na ten temat ani słowa.

  Andrzej Aumiller, powołany 03.11.2006 na stanowisko ministra budownictwa - zasłużony komunista, wieloletni członek PZPR, a następnie i Unii Pracy.

  Anna Kalata od 06.05.2005 minister Pracy i Polityki Społecznej. Członek PZPR jak i SLD.

  Marek Grabowski - wiceminister zdrowia (członek PZPR i SLD) dzięki rekomendacji SLD był zastępcą głównego inspektora sanitarnego w rządach Leszka Millera i Marka Belki. Premier powołał go na stanowisko wbrew wcześniejszym zapowiedziom polityków PiS, że w rządzie nie będzie osób rekomendowanych na publiczne funkcje przez SLD

  Ewa Sowińska od 07.04.2006 Rzecznik Praw Dziecka z ramienia LPR. W latach 1977-1980 należała do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Dzisiaj już nawrócona w „najlepszym rządzie od 17 lat" odpowiada za prawa dzieci.

  Krzysztof Zaręba, wiceminister środowiska, były członek PZPR, a w rządzie Leszka Millera główny inspektor ochrony danych osobowych. Premier powołał go na stanowisko wbrew wcześniejszym zapowiedziom polityków PiS, że w rządzie nie będzie osób rekomendowanych na publiczne funkcje przez SLD

  Maciej Łopiński, rzecznik prezydenta RP - w okresie 1975 - grudzień 1981 należał do PZPR i pracował na nomenklaturowym stanowisku sekretarza redakcji gdańskiego tygodnika „Czas", klasycznego pisma partyjnego „po linii i na bazie" (szefostwo z PZPR-owskiej nomenklatury, cenzura, wytyczne z KW itd.).

  Ryszard Siewierski, zastępca komendanta głównego policji - członek PZPR do końca (1990).

  Stanisław Kostrzewski, od 25.02.2006 skarbnik PiS - był aktywnym członkiem PZPR do końca jej działalności. Żeby było ciekawiej – od 31.12.2005 jest wiceprezesem Banku Ochrony Środowiska i nie ma tu żadnego konfliktu interesów lub niejasności.

  Henryk Biegalski, nominowany i odwołany z funkcji szefa Centralnego Zarządu Służby Więziennej, od 1969 r. do końca lat 80. był członkiem PZPR. Od marca 1982 r. należał do Komisji Bezpieczeństwa i Ładu Publicznego KW PZPR w Gdańsku.

  Bogdan Socha, od 05.05.2006 nowy wiceminister pracy - był do samego końca członkiem PZPR. Pracował w Komitecie ds. Młodzieży i Kultury Fizycznej, kierowanym przez Aleksandra Kwaśniewskiego.

  Jerzy Bahr, 19.05.2006 mianowany ambasadorem RP w Moskwie - w latach 1976 - 1980 w randze I sekretarza pracował w Ambasadzie PRL w Bukareszcie (sekretarz ds. prasowych). Do stanu wojennego był członkiem PZPR. Za prezydentury Kwaśniewskiego był po Siwcu (od marca 2005) szefem BBN i członkiem RBN.

  Krzysztof Czabański, mianowany 01.07.2006 na prezesa Polskiego Radia S.A. - były dziennikarz m.in. „Sztandaru Młodych" i „Zarzewia". W latach 1967-1980 należał do PZPR.

  Stanisław Podlewski, mianowany 17.07.2006 dyrektorem departamentu rybołówstwa w ministerstwie rolnictwa - należał do PZPR do końca jej istnienia.

  Marcin Wolski, 21.07.2006 mianowany został dyrektorem I programu PR - od 1975 roku do końca był w PZPR, będąc m.in. sekretarzem POP w PR.

  Tomasz Gąska, mianowany 25.07.2006 nowym wiceprezesem Radia PiK z nadania PiS - były PZPR-owski aparatczyk, który strzegł linii partii i bronił stanu wojennego. Był członkiem PZPR, sekretarzem Podstawowej Organizacji Partyjnej w tygodniku „Fakty" i zastępcą redaktora naczelnego tej gazety od 1979 roku, przez stan wojenny, aż do upadku komunizmu, odznaczony medalem im. Janka Krasickiego. Używając pseudonimu Tomasz Hellen pisał m.in. peany na temat WRON, a w tekście „Jaka może być partia" nawoływał do odrodzenia w PZPR „ducha leninowskich zasad".

  Romuald Poliński, mianowany 07.08.2006 przez premiera wiceministrem pracy, był przez wiele lat członkiem PZPR, a w rządach SLD doradcą ministrów Kołodki i Belki. Premier powołał go na stanowisko wbrew wcześniejszym zapowiedziom polityków PiS, że w rządzie nie będzie osób rekomendowanych na publiczne funkcje przez SLD

  Jan Sulmicki, kandydat na prezesa Narodowego Banku Polskiego, zgłoszony 11.12.2006 przez Kaczyńskiego - były aktywista PZPR w SGPiS (obecnie SGH), także w stanie wojennym. 14.12.2006 zrezygnował z kandydowania z "powodów rodzinnych".

  Zbigniew Graczyk, 09.01.2007 mianowany wiceministrem gospodarki morskiej - przez 20 lat należał do PZPR, będąc między innymi członkiem jej Komitetu Wojewódzkiego w Szczecinie. Był również w kierownictwie nomenklaturowej spółki Interster, która była folwarkiem partyjnych dygnitarzy, m. in. Sekuły i Rakowskiego.

  Maciej Giertych były członek PRON i Rady Konsultacyjnej przy gen Jaruzelskim poparł dekret o wprowadzeniu stanu wojennego i delegalizację Solidarności. Wiosną 1989 roku brał udział w obradach "Okrągłego Stołu" jako doradca... gen. Jaruzelskiego.
  Nigdy nie został zarejestrowany jako Tajny Współpracownik, ponieważ SB uznała, że jest wystarczająco przydatny jako współpracownik zupełnie jawny. Patriotyczny Ruch Odrodzenia Narodowego (PRON) - organizacja polityczna utworzona w okresie stanu wojennego przez PZPR i podporządkowane jej stronnictwa polityczne oraz organizacje katolickie w celu propagandowego wykazania poparcia społeczeństwa dla polityki partii, a w szczególności wprowadzenia stanu wojennego.

  Ryszard Bender także członek PRON i poseł na Sejm PRL. Obecnie senator LPR.

  Janusz Maksymiuk z Samoobrony, negocjował z PiS-em jak mówi J. Kaczyński „najlepszą od 17 lat koalicję rządową" .W PZPR od 1975 do końca. Umieszczony na liście krajowej PZPR w wyborach ´89 obok takich tuzów jak Kiszczak, Kania, Florian Siwicki, Rakowski. TW "Roman". Figuruje w kartotece ogólnoinformacyjnej wydz. II BEiA UOP. zarejestrowany pod nr 46734 dnia 15.07.83 przez Pion VI RUSW Oleśnica. Nr archiwalny 60430/I, nr mikrofilmu 60430/1. Miejsce archiwizacji WEiA del. UOP we Wrocławiu. Data zaprzestania kontaktów 27.09.89.

  Stanisław Łyżwiński, wiceprzewodniczący Samoobrony. W czasach PRL był członkiem ZSL, w III RP zaangażował się w działalność powiatowej organizacji SLD. Być może było to związane z faktem świadomej i tajnej współpracy ze Służbą Bezpieczeństwa, do której przyznał się w oświadczeniu lustracyjnym.

  Bolesław Borysiuk wybrany do KRRiT za zgodą Kaczyńskich. Był strażnikiem „jedynie słusznej linii Roberta Kwiatkowskiego", przez lata prezesa TVP z ramienia SLD i jednego z czarnych bohaterów afery Rywina . Do PZPR należał od 1971 r.

  Od redakcji: Anonimowy autor tego listu upoważnił wszystkich do jego powielania. Dodamy od siebie:

  - Irenę Szewińską, jedną z założycielek i członkinię władz krajowych PRON, później w sztabie wyborczym Lecha Kaczynskiego.

  - Próbę mianowania na stanowisko w Ministerstwie Sprawiedliwości prokurator Krystyny Bartnik (w stanie wojennym oskarżała m.in. Krzysztofa Łozińskiego - naczelnego „Kontratekstów"),

  - licznych posłów i europosłów koalicyjnej Samoobrony z prawomocnymi wyrokami (Hojarska, Łyżwińscy, Beger, Maksymiuk, i inni) oraz

  - liczne grono neofaszystowskich bojówkarzy i kiboli wyniesionych na wysokie stanowiska przez koalicyjną LPR.

  - Przypomnimy także byłego członka PZPR Jerzego Targalskiego - obecnie czołowego lustratora w Polskim Radiu.
 • @berecik
  To z kim chcecie tę wojnę wygrać? Zdaje mi się że z narodem. Coś chyba pomyliliście. To koryto do którego gonicie może okazać się puste lub zajęte.
 • @berecik
  Przecież nie rozmawiamy o PO, lecz o programie PiS. Faktem poza dyskusją dla ludzi inteligentnych jest to, że PO wszystko spieprzyła, więcej - to wyjątkowo otumaniona ekipa szkodników. Nie rozumiem więc, po co ta wstawka porównawcza.
  To jakby odwrócona wersja leminga, który ma zawsze pod ręką gotową odpowiedź na krytykę konkretnych posunięć rządu Donalda T. Zwala winę na wstrętny i podły PiS.

  A Ty tu stosujesz to samo w wersji odwróconej.

  Przeczytam ten program dopiero wówczas, gdy pojawi się na stronie PiS i wówczas pomyślę nad jego spójnością i realizmem w różnych wariantach. Tu są bowiem ledwie hasła.
 • @Wiktor Smol
  to Maciej Giertych był członkiem rządu Kaczyńskiego?
  panie Smol, nawet wklejając cudze wyPOciny, warto przyjrzeć się treści, bo można się zwyczajnie ośmieszyć
  z tego co ja pamiętam, to Giertych był europosłem z listy LPR, a jego związek z Prezesem był tak samo luźny jak pana....

  PS nie mogłem sobie odmówić:

  "licznych posłów i europosłów koalicyjnej Samoobrony z prawomocnymi wyrokami (Hojarska, Łyżwińscy, Beger, Maksymiuk, i inni)"

  ale żeby z wyrokami prawomocnym brali do Sejmu, nu to jest gruba przesada e he he he
 • @Tomasz Urbaś
  Przeczytałem artykulik Grażyny Błaszczak z 20.06.2011 pod podanym linkiem i nie dopatrzyłem się związku z przedmiotem notki.
  Co do pozostałych trzech linków, dostrzegłem tam zaledwie propagandę panaurbasiową, której nie mam obowiązku czytać.
  Pozdrawiam
 • @Tomasz Urbaś
  „Przydatność” zalinkowanych materiałów do oceny programu PiS wykazałem w komentarzu z 14:12:22

  „A co do odpowiedzialności personalnej za konkretne decyzje i zaniechania przyjdzie czas... Daty. Kwoty. Osoby...”

  Odwieczne panaurbasiowe „strachy na lachy”

  Pozdrawiam
 • @ Tomasz Urbaś, 10:51:59
  „PiS zaczyna od propagandy, a program to za kilka godzin, dni, tygodni.
  Ruch Wolność i Godność zaczął od programu, aby uczciwie prowadzić propagandę...”

  Zdanko – propagandowa perełka. A porównanie słonia do bakterii – szczególnie malownicze.

  pozdrawiam
 • @Tomasz Urbaś, 10:42:29
  "W międzyczasie zachęcam do przyłączenia się do akcji:
  http://www.facebook.com/event.php?eid=117043618382679
  Jest nas już ponad 9000, akcja rozpoczęła się 6 dni temu."

  Popieram, pozdrawiam
 • Wpadłem na chwilę,
  odpowiedziałem na kilka komentarzy i znów muszę wybyć do wieczora, kiedy odpowiem na resztę.

  Pozdrawiam
 • @antonioiwaldi
  Podziwiam Pańskie zaangażowanie i pracę. Życzę PiSowi wszystkiego dobrego.
  Niestety, nawet uaktualniony program już mnie nie interesuje. Po 22 latach "programów" postanowiłam, że głosować będę jedynie na swoją własność. PiS jest przeciwny zwrotowi mienia ograbionym Polakom. W sumie to, niestety - rodzaj bolszewii. Uwierzę w ich rzeczywistą propolskość, jeżeli zaczną od reprywatyzacji. WŁASNOŚĆ jest kluczem do Polski. I ta zrabowana, i ta odbierana w podatkach i "prawo" umożliwiające rujnowanie firm. I tyle. Inaczej - program PiSu jest jedynie stworzeniem kolejnego stada niewolników, tyle, że bardziej ochoczo pracujących - w takt patriotycznej muzyki. Już na to nie dam się nabrać. Dziwne - Polska jest JEDYNYM krajem d. demoludów, który nie zwrócił swoim obywatelom zagrabionej własności. I PiSowi jest z tym OK? Mnie - nie!
  Nawiasem mówiąc - jeżeli prawo własności nie jest fundamentem państwa, to w każdej chwili, posługując się pretekstem nacjonalizacji - można będzie tę nową własność /firmy/, której stworzenie się postuluje w programie Pisu - anihilować. Prawem i lewem.
 • @antonioiwaldi
  "A porównanie słonia do bakterii – szczególnie malownicze."

  I bardzo dobrze, że słoń nie dostrzega bakterii.
  Najpierw epidemia z zaatakowaniem również pozostałego okrągłostołowego towarzystwa.
  A potem sepsa i po sprawie. Pozamiatane.
  Pozdrawiam
 • @Tomasz Urbaś
  Jestem przekonana,że p.J.Kaczyński zdaje sobie sprawę,że aby wdrożyć swoje założenia w życie,musi wygrać większością konstytucyjną.Aby tak się stało,zróbmy wszystko by wynik wyborczy był dla Prezesa jak najwyższy.Jest to w interesie nas wszystkich. Wszystkie uczciwe ręce na pokład.Wspólnie damy radę.
 • Bogu dzięki
  Bogu dzięki, że jest jakiś pomysł na rządzenie tym zabałaganionym krajem. Mam tylko nadzieję że nasze społeczeństwo zacznie w końcu myśleć i da PiS-owi w wyborach swobodę rządzenia.
  Pozdrawiam
 • BZDURY, FRAZESY, OBIETNICE OD 20 LAT.
  TO MA BYĆ PROGRAM?

  Bida aż PISzczy... To są zwykłe hasła propagandowe.

  NIE MA ŻADNEGO PROGRAMU i nigdy nie było. Jest tylko mamienie wyborców i realizacja programu banksterów. Jedyne REALNE i KONSTTRUKTYWNE rozwiązania proponuje WiG.

  Jedyny RUCH, który ZA DARMO zrobił plan ekonomiczny dla Polski na 60 lat do przodu:

  http://www.ruchwig.pl/index.php/pl/program/zasady/1-naszym-dzieciom

  PIS się może schować ze swoim "pitoleniem", za przeproszeniem.

  Pozdrawiam,
 • @space
  Żałuję, że zacząłem przyglądać się bardziej temu portalowi i niektórym ludziom w nim piszącym
  To jest program WiG? :)) Populizmy, utopie i demagogia...nie poparte żadnymi sprawdzonymi działaniami, czy nie mające żadnego oparcia w dzisiejszej rzeczywistości.

  PiS nie musi się podobać. W Biedronce kupuje miliony Polaków, a ja nie...
  Uważam ten sklep za najdroższy w Polsce. Dla biednych i głupich.
  Dlaczego akurat a tym pisze? Bo to jest jak z wyborami, i wybrańcami.

  Trzeba zobaczyć głębszy sens, a nie tylko badziewne i tanie towary na półce. Więc ja ciągle w mniejszości..nie kupuje w Biedronce, popieram PiS! ;)
 • @slawkowski
  Mosterdzieju, przez te "utopie" i inne tam (trafiają się gorsze) nieliczni rozsądni ludzie przebijają się jak topielec przez lód - Tak to jest, gdy rozsądni uciekają;) - zostają same oszołomy (proszę uważać, grasuje tu kilku) a sprawa np. eduakcji obywatelskiej, obrony wolności słowa i innych takich leży i kwiczy:(.
 • @bez kropki
  tak...głębszy sens.

  Bo logika jest zgubna, i nie zawsze prowadzi do prawdy. To jak w średniowieczu, ludzie uważali, że Ziemia, nie może być okrągła.
  Bo by z niej pospadali. Logiczne! Biedni,nie wiedzieli o grawitacji.

  "a sprawa np. eduakcji obywatelskiej, obrony wolności słowa "

  tak to ma sens

  a to?
  "Edukacja kształtuje zdolność Polaków do logicznego myślenia, umiejętność zdobywania i wykorzystywania informacji o świecie oraz odkrywania praw natury"

  Czy to ma sens? czy tylko jest logiczne?? ;)
 • @slawkowski COŚ SIĘ NIE PODOBA?
  http://www.ruchwig.pl/index.php/pl/program/analizy/21-nie-rzucim-ziemi-studium-wykonalnosci-programu-na-2012-z-201101

  Jeśli to nie jest rzeczowe... to prosiłbym o konkretną polemikę.

  Czy coś takiego proponowała którakolwiek z partii przez ostatnie 20 lat?

  "Populizmy, utopie i demagogia...nie poparte żadnymi sprawdzonymi działaniami, czy nie mające żadnego oparcia w dzisiejszej rzeczywistości. " - DOKŁADNIE TAK - pisze Pan oczywiście o PIS?

  Pozdrawiam,
 • @berecik
  dokładnie tak.
 • @antonioiwaldi
  tak, to moje zdanie, ale mam nadzieję że jeszcze mogę mieć swoje zdanie?
 • @Tomasz Urbaś, berecik
  „Jaki jest link do projektu programu?”
  Tomasz Urbaś 20.06.2011 09:14:20

  „Nie ma jeszcze nowego programu na portalu PiS, mają refleks żółwia...”nadużycie
  berecik 20.06.2011 10:13:13

  link http://issuu.com/mypis/docs/program_pis#embed

  http://img821.imageshack.us/img821/9824/projektpis.jpg
 • @Rebeliantka
  "[Program] jest] niejednoznaczny. Co to znaczy - na przykład - że Polska ma być "w jakiejś mierze, ....., Polską suwerenną"?"
  Rebeliantka 20.06.2011 10:21:21"
  Częściowa ("w jakiejś mierze") nie suwerenność Polski wynika z jej podległości prawnej względem UE i jest potwierdzona konstytucyjnie (art. 87)
  Pozdrawiam
 • @Marek Kajdas
  "Ludzie cierpliwości, pewnie jakiś robotnik pisowski właśnie szlifuje PDF i po południu już będzie na stronie PiS aktualizacja."
  Już wisi.
  Link i obrazek dopisane do notki i powtórzone w jednym z moich komentarz.
  Pozdrawiam
  PS. Dziękuję za wklejenie filmu.
 • @Wiktor Smol, 20.06.2011 11:42:27
  Co za imponująca lista zbrodni Kaczyńskich i PiS!
  Proszę jednak pamiętać, że na politykę składają się także czasem niezdrowe kompromisy.
  Pozdrawiam
 • @Piotr F. Świder
  "Przeczytam ten program dopiero wówczas, gdy pojawi się na stronie PiS"
  Pojawił się.
  Namiary wyżej.
  Pozdrawiam
 • @KOSSOBOR, 14:53:09
  Rozumiem Pana rozgoryczenie, ale rozumiem też obawę PiS przed zapędzeniem budżetu Państwa w jeszcze większy deficyt spowodowany kosztami reprywatyzacji.
  Pozdrawiam
 • @Inka
  Dziękuję za komentarz.
  Pozdrawiam
 • @space
  a nie podoba mi się...ciągle następni mamią ludzi utopiami i durnymi wykresami.
  Wskaż miejsce gdzie możemy podyskutować.
  Wtedy okaże się co jest "rzeczowe".

  Pozdrawiam :)
 • @Wiktor Smol
  PiS to jakaś agenda lustracyjna jest? Czy partia polityczna...
  Tutaj nigdy bym się nie spodziewał tej listy...10 mln Polaków będących na przestrzeni historii prl-u w pzpr.
  Lemingom wystarczy lista i mają swoją logikę, nie istotne, że to bez sensu.
 • z programu...
  "Oceniając krytycznie wizję Polski liberalnej, mamy na myśli specyficzną wersję liberalizmu, jaka w mijającym dwudziestoleciu doszła do głosu w naszym kraju – wersję skarlałą, służącą uzasadnieniu i utrwaleniu postkomunistycznego kierunku transformacji oraz osłabianiu państwa. Nie odrzucamy myśli liberalnej jako takiej. To, co jest w niej racjonalne – co dotyczy wolności jednostki i jej ochrony przed samowolą władzy, równości wobec prawa, swobody działalności gospodarczej i odpowiedzialnej przedsiębiorczości, państwa silnego praworządnością – przyjmujemy jako oczywisty składnik nowoczesnej konstrukcji władzy i społeczeństwa."

  Dobre :)
 • @antonioiwaldi
  Czy mogę zaproponować dyskusję nad programem PiS-u według takiego wzorca?
  http://inamina.nowyekran.pl/post/18358,czego-ja-oczekuje-od-programu-kazdego-programu

  Może wtedy da się go skrócić i zrozumieć? Kto wie? :)

  pozdrawiam :)
 • @InaMina
  Dziękuję za link, notkę przeczytałem.

  Pisanie manifestów i programów, układanie dla nich algorytmów, to zadanie dla zaklinaczy rzeczywistości zwanych ludźmi Public Relations, mnie zupełnie obce.
  Nie znam się na tym i nie chcę się znać.
  Ja ufam tylko takim politykom, których miałem możność obserwować od sierpnia ’80 i którzy przez ten czas mnie nie zawiedli. Ufam im i ich partii.
  Jest kilku takich.
  Pozdrawiam
 • @slawkowski
  Wiesz... nie lubię filozofowania;). Na pytanie, czy zdanie "Edukacja kształtuje zdolność itp" ma sens, czy tylko jest logiczne, ja bym się doamgała uściślenia: która/jaka eduakcja:)? Szkolna? (HIEHIEHIE).
  Natomiast jest faktem, że edukowanie (edu obywtelska, myślenie itp. PODAWANIE FAKTÓW) wpływa na ludzi i ich kondycję (szeroko rozumianą). I to właśnie róbmy!
 • @bez kropki
  To nie filozofia, ale wyrywek z programu WiG :).
  Dlatego już nie pytam o sens...to po prostu banał; owszem logiczny.
  Pozdrawiam
 • @Marek Kajdas
  "PSL to podstawowy konkurent PiS na wsi i to zwłaszcza w samorządach"

  Proszę Pana. Skoro Pan tak pisze to ja napisze tak:

  PO jest partią dla nowobogackich ćwierćinteligentów, którzy przeprowadzili się do wielkich miast, lub są potomkami ludzi ze wsi, którzy nie widzą nic poza czubkiem własnego nosa, dla ludzi znieczulonych na kłamstwa i morderstwa, dla których najważniejsze jest to co jest trendy i to co jest tu i teraz. Słowem dla lemingów, których jest większość w naszym państwie. Dla ludzi, którzy myślą, że kończąc byle jakie studia, najczęściej zaoczne, złapali Pana Boga za nogi.

  Znam ludzi z Warszawy, którzy pochodzą z rodzin prawdziwie inteligenckich z tradycjami, którzy są profesorami albo mają wykształcenie co najmniej wyższe lub są potomkami profesorów, lub osób mających wyższe wykształcenie i mają wyższe wykształcenie, dla których nauka i praca oraz patriotyzm są najwyższymi wartościami. I WCALE NA PO NIE ZAGŁOSUJĄ.

  Pisanie, że PiS jest popierany przez elektorat ze wsi, a PO przez "młodych, wykształconych z dużych miast" jest karmą dla naiwnych frajerów, którzy całe swoje życie spędzą na aspirowaniu do klasy średniej... a klasa średnia to jest coś zupełnie innego niż nam się wydaje. Klasa średnia nie martwi się o swoje jutro, bo jest pewna swojej wartości i zapracowała na swoją przyszłość.
 • @berecik
  Pozdrawiam Pana!
 • @Tomasz Urbaś
  "Tak się składa, że w latach 2005-2007 rządził PiS. Chyba. Proszę rzucić okiem na zalinkowane materiały i i stwierdzić (na podstawie danych NBP) w jakim okresie pompowano bańkę spekulacyjną. W jakim to okresie ceny mieszkań wystrzeliły ponad dwa razy. A co do odpowiedzialności personalnej za konkretne decyzje i zaniechania przyjdzie czas... Daty. Kwoty. Osoby"

  PiS jest winny całemu złu!!! według mnie PiS chętnie zajmie się bankowcami o ile sprzedajne media i różnego rodzaju układy i elektorat składający się głównie z lemingów PO mu na to pozwoli. Tzn. PiS na pewno zajmie się tą sprawą ale będzie ciężko.
  Przed nami lata pracy! Oczyszczanie sądów ze sprzedajnych kanalii oraz mediów zajmie co najmniej 10 lat
  Pamiętamy jak było z próbą zwiększenia dostępu dla młodych ambitnych ludzi do zawodów prawniczych...Nie udało się a dlaczego??....
 • @antonioiwaldi
  Gorąco pozdrawiam!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY