Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
135 postów 1659 komentarzy

nazwa bloga

antonioiwaldi - KLIKNIJ w nick, potem w słowo 'WIĘCEJ', wreszcie w BANNER i DOŁĄCZ do nas!

Wunderwaffe na "nieważne" głosy. Stop fałszerstwom

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jeśli chcemy odsunąć od władzy PO, tego typu długopis musi mieć każdy członek i mąż zaufania każdej z ponad 23 tys. komisji wyborczych, reprezentujący zwolenników uczciwych wyborów.

Długopis ten zawiera kamerę video i mikrofon oraz zapisuje obraz i dźwięk.

Ten niedrogi (od 100 PLN) gadżet może zrewolucjonizować przebieg prac komisji wyborczych i przysporzyć PiS-owi do 12,7% głosów. Wystarczy poinformować komisję, że ma się taki długopis, żeby wystąpił efekt psychologiczny: "nie będę stawiał dodatkowych krzyżyków, bo mnie nagrają".

Na świecie jest reklamowany tak: "Ważny dokument podpisuj tylko tym długopisem".

Hasło na wybory: "wypełniaj kartkę wyborczą, pracuj w komisji i obserwuj jej pracę tylko z pomocą tego długopisu".

Poniższe filmiki pokazują wszystko, co trzeba o nim wiedzieć i jak się nim posługiwać.

Apel do wszystkich, którzy dość mają rządów PO i unieważnianych głosów: rozsyłajcie ten tekst do wszystkich terenowych oddziałów PiS. Adresy znajdziecie tu: //www.pis.org.pl/unit.php?o=partia

Rozsyłajcie tam:        oraz wszędzie, gdzie tylko możecie.

 

KOMENTARZE

 • Słusznie!
  Jaki przeciwnik, takie metody!
 • Super pomysl
  trzeba bedzie dyskretnie sie rozejrzec za potrzebnym sprzetem.
 • @bez kropki
  Dokumentowanie przebiegu wyborów to część akcji ich monitoringu i kontroli.
  Składają się na nią m.in. kserowanie, kamerowanie i fotografowanie protokółów komisji, fotografowanie wywieszonych na siedzibie komisji wyników, całonocne dyżurowanie pod siedzibami komisji (wybory 2-dniowe!) i oczywiście przesyłanie tak zgromadzonej dokumentacji pod adresy podane w notce.
  Pozdrawiam
 • @Tertia
  Sprzęt kupujemy legalnie na Allegro.
  Pozdrawiam
 • Gratuluję czujności. Już dawno przestałem wierzyć w wyniki wyborów.
  Dobrze, że do ludzi dociera.
 • Witam
  adres strony:
  http://www.chinagrabber.com/8gb-digital-pocket-video-recorder-spy-cam-pen-dv-cam---cam-pen-800-1.aspx
  cena 40 baksów, to jakieś 120 PLN za nówke, sztuk jedna
  mam wątpliwości dlaczego akurat my mamy zawiadamiać oddziały PiS w terenie, dlaczego nie miałoby być na odwrót?
  to nie ja kandydować będę do Sejmu
 • @NUS
  Żeby dotarło, trzeba działać, a nie tylko się przyglądać.
 • @gallux
  "dlaczego akurat my mamy zawiadamiać oddziały PiS w terenie"
  Żeby zmusić tych dekowników do pracy.
  Pozdrawiam
 • @antonioiwaldi
  to w interesie PiS jako partii dążącej do przejęcia władzy jest, żeby monitoring wprowadzić we wszystkich lokalach wyborczych jako coś naturalnego, dlaczego członkowie komisji mają wykładać swoją kasę, mało że angażujemy swój czas choćby tutaj?
  co nie zmienia mojej opinii, że platfusy i ciamciaramcie, to oszuści wyborczy, matrymonialni i maniakalni
  również pozdrawiam
 • @gallux
  "to w interesie PiS jako partii dążącej do przejęcia władzy..."
  Pełna zgoda.
  "dlaczego członkowie komisji mają wykładać swoją kasę, mało że angażujemy swój czas choćby tutaj?"
  Nikt, kto nie chce, nie musi angażować ani czasu ani kasy.
  Nie do nich ta notka.
  Znajdą się tacy, mam nadzieję, tacy którzy zechcą.
 • @antonioiwaldi
  może mnie źle zrozumiałeś
  skoro monitoring mamy nawet w przebieralniach i innych dziwnych miejscach, to dlaczego nie ma obowiązku monitorowania wyborów,
  dlaczego nie zaprosi się niezależnych obserwatorów?
  casus już mamy 2007 rok i bodajże OBWE

  PS pisanie do działaczy PiS-u mija się chyba z celem, mam negatywne doświadczenia, czekam kiedy JK będzie w 3mieście i Mu to powiem osobiście partia jest OK, ale ludzie to patałachy!!!
 • @gallux
  "pisanie do działaczy PiS-u mija się chyba z celem, mam negatywne doświadczenia, czekam kiedy JK będzie w 3mieście i Mu to powiem osobiście partia jest OK, ale ludzie to patałachy!!!"
  Jestem tego samego zdania.
  Powiedz to Jarkaczowi również w moim imieniu.
 • @gallux
  może trochę nie na temat ale jak pan masz możliwość rozmawiać z jarkaczem to, dlaczego PiS zagłosował za w sprawie grandy z elektrowniami jadrowymi, prof. Dakowski w swym blogu ujawnia, że ktoś ściągę dał na za... litości, to posłowie PiS potrzebója ściąg ???!!
  a co do w/w pisadeł, jestem 3 x za
 • @gorylisko
  "a co do w/w pisadeł, jestem 3 x za"
  Dziękuję, pozdrawiam
 • @gorylisko
  czekam na gospodarską wizytę JarKacza na Wybrzeżu
  udam się na nią osobiście, po to żeby zadać Mu parę pytań m. in. o posłów i europosłów
  Ty też możesz skorzystać z takiej okazji w swoim okręgu
 • A kto będzie pilnował Wam mężów zaufania.
  Przecież każdy wie, że agentura jest ustawiła odpowiednią grę operacyjną. Ktoś od Was już na ten temat pisze artykuł.
  ;-)
  Pzdr
 • Baba Looka
  Bardzo zmyslny sprzet, przydatny nie tylko na wybory, mozna np. mezowi wlozyc do kieszeni marynarki (jak na zalaczonym obrazie), gdy ten mowi, ze idzie na wazne spotkanie biznesowe o godz. 20 w sobote hi, hi, hi ;-)
  Wracajac do wyborow. Niestety, falszowanie "reczne" czyli dopisywanie, uniewaznianie kart, falszowanie protokolow, to tylko jedna z mozliwosci kreowania wyniku wyborczego i od razu trzeba powiedziec malo "wydajna". tymczasem dzisiaj, w dobie elektroniki prawdziwe mozliwosci przed tymi, ktorzy chca sfalszowac wybory otwieraja sie na linii pt. oprogramowanie zliczajace /kumulujace dane z poszczegolnych punktow wyborczych i przesylajace je do okregowych komisji wyborczych, a pozniej dalej do CKMW w formie zapisow cyfrowych. Kto chce sobie na ten temat poczytac odsylam do artykulu na ten temat w Gazecie Polskiej z listopada (tak mi sie wydaje) zeszlego roku. Ma ktos pomysl, jak monitorowac ten odcinek?
 • @Tomasz Urbaś
  Nie znam się na grach operacyjnych jak specjalista Urbaś.
  Mam projekt, żeby mężowie zaufania zbierali podpisy na swoją kandydaturę podobnie jak kandydaci na ławników.
 • @Lancelot
  "Bo to są gostki, które w jeden kijek z PO pierdzą i sami nie chcą przyjeżdżać a jak przyjadą to efekt wiadomy. Pomysł antonia jest jak tytoń fajkowy za komuny NAJPRZEDNIEJSZY !!! Pzdr"
  Zaproszenie chyba dostaną. Czy przyjadą, to się okaże.
  Tytoń fajkowy Najprzedniejszy, albo Kapitan zmieszany z Amforą.
  Pozdrawiam
 • @Baba Looka
  "w dobie elektroniki prawdziwe mozliwosci przed tymi, ktorzy chca sfalszowac wybory otwieraja sie na linii pt. oprogramowanie zliczajace /kumulujace dane z poszczegolnych punktow wyborczych i przesylajace je do okregowych komisji wyborczych, a pozniej dalej do CKMW w formie zapisow cyfrowych."

  Racja, dlatego zebrana z punktów wyborczych dokumentacja musi być gromadzona i konfrontowana z z cząstkowymi wynikami PKW.

  Pozdrawiam
 • @gallux
  Skoro mieszkasz na Wybrzeżu, zadzwoń albo skocz do okręgu PiS w Gdańsku i Gdyni i powiedz im, że na oficjalnej stronie PiS podane są nieaktualne ich e-adresy.
  Powiedz to koniecznie Jarosławowi.
 • @antonioiwaldi
  niestety nie jest. Taka jest po prostu praktyka, nikt tego nie weryfikuje.
 • Muszę wybyć
  Na ewentualne komentarze odpowiem później.
 • @antonioiwaldi
  od czasu kiedy bezskutecznie dzwoniłem pod wskazane telefony w Gdyni Gdańsku, w związku ze zbieraniem podpisów dla JK, mam na tych ludzi wywalone
  ich szczęście, że chodzi mi o to żeby JK został Premierem, inaczej tępiłbym ich jak platfusów
 • @gallux
  Myślę,że JK przeanalizował to co było w ostatniej kampanii. Zwłaszcza postawę wielu osób z PiS. Ich bierność a nawet szkodliwe działania. Nie na darmo wyrzucił ich z partii i stąd PJN. Dzisiejszy wywaid ze Sławomirem Nowakiem potwierdza,że to było celowe działanie we współpracy z PO. Musimy wszyscy się mobilizować i takie informacje jak wyżej są bardzo wartościowe i konieczne. Pamiętajcie PiS musi robić wiele akcji przed wyborami i to angażuje mocno ich członków . Wspierajmy ich bo to jrst w naszym interesie. Jak będzie trzeba dołożę się na zakup tych długopisów i będę brać udział w wyborach jako mąż zaufania.
 • @Tomasz Urbaś
  http://biuroprasoweupr.salon24.pl/313233,finalizujemy-rozmowy-z-prawica-rp

  Wchodzicie w to?
 • @autor
  Mam lepszy pomysł: pozamieniać wkłady do długopisów w Komisjach. 2 "X" postawione na jednej karcie do głosowania różnymi długopisami dałoby odpowiedź ile głosów zostało sfałszowanych. Oczywiście taką operację należałoby zrobić sekretnie, uprzednio rejestrując podmianę wkładów. Wystarczyłoby taką operację zrobić punktowo, a następnie podważyć wynik wyborów.
 • @Krycha
  ale na email nie odpowiedzieli, jak zykle.
 • @antonioiwaldi
  Skonfrontowanie dokumentacji z komisji z cząstkowymi wynikami prezentowanymi przez PKW to za mało. Bo wystarczy w algorytmie zliczającym te cząstkowe (poprawnie wpisane) dane ustawić mechanizm produkujący odpowiednie końcowe proporcje.
  Jedynym wyjściem jest stworzenie dodatkowego centrum obliczeniowego: to nie jest nic skomplikowanego, bo to w końcu tylko wysumowanie 25 tysięcy liczb (w różnych konfiguracjach). Po zakończeniu pracy komisji każdy z mężów zaufanie powinien mieć obowiązek sfotografowania protokołu i przesłania go do odpowiedniego koordynatora. Ten powinien zbierać dane ze swojego okręgu i wpisywać je do odpowiedniego pliku w arkuszu kalkulacyjnym. Niech każdy taki koordynator zbierze dane z 250 komisji i wprowadzi je do komputera. Osób chętnych do wklepania danych będzie na pewno sporo, więc powinno to pójść szybko. A potem swoje zbiorcze wyniki niech prześle do centrum. I po krzyku. Będzie pełna weryfikacja ogłoszonych prze PKW wyników.
  Jeszcze szybciej by było, gdyby mężowie zaufania dostawali przygotowane kartki z rybrykami, gdzie trzeba byłoby zaznaczyć wyniki z własnej komisji. Bo wtedy wystarczyłoby urządzenie do czytania takich danych.
  Pewnie najlepiej byłoby rozpisać koordynatorów na województwa, tak jak później dzielone są mandaty. Myślę, że to - oczywiście łącznie z patrzeniem na ręce wszystkim w komisji - pozwoli na rzetelne przeprowadzenie wyborów.
 • Już wcześniej pisałem o tym, że każde wybory nalezy traktować jak oszustwo
  To jest pozycja wyjściowa. Takie warto mieć stanowisko - idą wybory, będą oszustwa na masową skalę, zarówno w lokalach, jak i w centrali. Nie twierdzę, ze będą ale tak warto uważać, aby oszustwa wyeliminować lub ograniczyć. Tym bardziej warto tak uważać w kontekście umoczenia władzy w sprawę smoleńską i poprzednie wybory, gdzie norma jest 10% nieważnych głosów, i zdarzaja się przypadki jak w Płocku, kiedy to w nocy w czasie transportu worków z głosami, próbowano je podmienić....
 • @Autor
  A co jak POdemokraci wprowadzą zmiany wyborcze zakazujace takich "zaczarowanych" długopisów?

  ale pomysł ciekawy
  Pozdrawiam
 • @antonioiwaldi
  "Nie znam się na grach operacyjnych jak specjalista Urbaś"

  Nareszcie zrozumiałem dlaczego PiSowi idzie jak po grudzie. Partyzantka.
  Na początek polecam "Potęgę wywiadu" Michaela Hermana.

  Pzdr
 • @carcajou
  "Wchodzicie w to?"

  Nie potwierdzam, nie zaprzeczam.
 • a może zrobić w ten sposób,
  każdą kartę do głosowania należy bezwzględnie POdPISać własnoręcznie !
 • @Helio
  chyba już nie zdążą. no i musieli by to uzasadnić.
 • @romeq
  nie przejdzie. ludzie są bierni.
 • @Pirx
  albo POdPIS na liście i odcisk palca oraz na karcie do głosowania ?
 • @romeq
  nie przejdzie, choćby z faktu, że wybory są tajne. przynajmniej według konstytucji.
 • @Tomasz Urbaś
  No bo liczyłem, że pociągniecie 3 siłę, a koledzy chyba na to nie pójdą, by się zweryfikować on - line tylko sami ustawią listy. Szkoda.
 • @carcajou
  W polityce nigdy nie mów nigdy ;-)
 • jest business, czekamy na oferty
  kupa piór do kupienia, hurtowo powinno wyjść taniej niż w detalu. dajcie cynk przedsiębiorcom - niech przygotują oferty.
 • Porównanie :-)
  Szanowni Państwo,

  Tak przeszło mi przez myśl porównanie.
  Nie jestem pewien, ale za złamanie ciszy wyborczej, np poprzez rozklejanie plakatów można iść chyba nawet do więzienia. Nawet nie potrafię sobie wyobrazić jaka zatem powinna być zastosowana kara za fałszowanie wyborów....
 • @Pirx
  No cóż muszę powtórzyć po raz enty słowa klasyka tow. Józefa Stalina ... nie ważne kto głosuje ważne kto liczy głosy.A ten długopis z kamerą to fajna sprawa. Monitoring totalny w komisjach wyborczych powinien być na bank.Pozdrawiam.
 • @Krycha
  "Jak będzie trzeba dołożę się na zakup tych długopisów i będę brać udział w wyborach jako mąż zaufania."
  Brawo, tylko brać przykład z takiej postawy.
  Pozdrawiam serdecznie
 • U nas silne wiatry
  i przerwy w dostawie prądu, w związku z czym siada mi modem i router zasilane z sieci.
  Odpowiadam więc z doskoku.
 • @gallux
  "to w interesie PiS jako partii dążącej do przejęcia władzy jest, żeby monitoring wprowadzić we wszystkich lokalach wyborczych jako coś naturalnego, dlaczego członkowie komisji mają wykładać swoją kasę, mało że angażujemy swój czas choćby tutaj?"

  Ale tak sobie myślę, że w naszym interesie jest żeby wybory nie były sfałszowane. I ten nasz interes jest "chyba" większy niż interes PiS-u.
  A opinia o platfusach celna w 100% :-)
 • @Pirx
  Wysłałem 16 maili do 16-tu oddziałów.
  Postaram się przez inne osoby dotrzeć z m.in. z takimi sprawami do JK.
  Pozdrawiam
 • A jeśli...
  A jeśli byłoby lepiej żeby wybory były sfałszowane... przez nas?
  No bo te pożal się sondaże mogą być prawdziwe. Lemingów jest dużo i nawet czytać potrafią. A jak wygra peło, to chyba tylko przyjdzie nam siedzieć i płakać. Co wtedy?
  Znów boje się swoich myśli... :-(
 • @amot
  Ten komentarz potraktuję ze szczególną uwagą.
  A może wspólnie namówimy RedNacza do wciągnięcia NE w tę akcję?
  Pozdrawiam
 • @Andron
  Tak jest, stąd właśnie ta notka.
  Pozdrawiam
 • @Autor
  Najprostszy, najtańszy, lokalny monitoring lokalu wyborczego:
  http://sklep.delta.poznan.pl/karta-video-usb-dvr-usb-11-25kl-s-+-program_c75_p3580.html
  http://sklep.delta.poznan.pl/kamera-wl-2266-600tvl-2.8mm_c273_p4537.html

  Zastanawiająca jest tylko strona prawna takiego przedsięwzięcia?
 • @Tomasz Urbaś
  Nie jestem PiS. Jestem zwykłym Polakiem, zatroskanym o los Ojczyzny (wielkie i dla Pana zapewne śmieszne słowa).
  A książek tego typu nie czytam, bo nie jestem ani politykiem, ani szarą eminencją jakichś ruchów.
  Pozdrawiam
 • kontrola komisji Wyborczych
  a jakie mamy umocowania prawne
  czy możemy jako wyborcy pełnić wartę obywatelską w lokalu wyborczym i obserwować komisję - podczas wyborów i liczenia głosów
  ogłólnie najlepiej by było aby przekaz był nagrywany na kamerach lub transmitowany na żywo w internecie
 • @antonioiwaldi
  "A książek tego typu nie czytam"

  Książek nie czyta, a za techniki operacjne się bierze. W takiej sytuacji lepiej faktycznie nie przyznawać się do PiSu.
 • @Alan Parsons Project
  kamera z możliwością IR była by dobra by monitorować nonstop urnę wyborczą.
 • @antonioiwaldi
  proponuje nazwę >> długoPiSy
 • @piosk
  Warta w lokalu wyborczym - prawnie zakazania.
  Ale przed lokalem - z jakiej racji?
  Przekaz na żywo, jakkolwiek technicznie możliwy, nie ma sensu z uwagi na liczbę punktów wyborczych. No i byłby to raczej nudny spektakl.
  Pozdrawiam
 • @Tomasz Urbaś
  Przybliżenie czytelnikowi możliwości technicznych gadgetu i jego wykorzystanie nazywa Pan techniką operacyjną?
  No panie Urbaś...
 • @Tomasz Urbaś
  PS. Wal Pan dalej, panie Urbaś, swoje komentarze.
  Wszak robią swoje: pisane serio, brzmią nader zabawnie.
 • @antonioiwaldi
  "Przybliżenie czytelnikowi możliwości technicznych gadgetu i jego wykorzystanie nazywa Pan techniką operacyjną?"

  To może zadba Pan również o przybliżenie czytelnikom aspektów prawnych inwigilacji. Nim wpuści ich Pan w prawne maliny z zarzutem prokuratorskim włącznie. Dla Pana to zabawne...

  Totalny brak profesjonalizmu...

  Wynik PiSu? Taki jak w 2007 i 2010...
 • @Tomasz Urbaś
  "o przybliżenie czytelnikom aspektów prawnych inwigilacji. "

  a jakie są ?

  to nie można sprawdzać komisji ?
 • @Pirx
  Dzięki za wsparcie.
  Utrapienie z tym Urbasiem, taż to genialny destruktor.

  Pozdrawiam
 • widać, że to długopis z mini kamerką, i co ?
  w jaki sposób ma on zapobiec "nieważnym" głosom, lub fałszerstwom ?
  Jeżeli ten długopis oprócz pisania potrafi nagrać filmik, to prościej jest zabrać na głosowanie komórkę lub zwykłego cyfraka i nagrać co się chce, bez wydatków na nowy gadżet i śmiechu warte udawanie agenta jamesa błąda.
 • @antonioiwaldi
  "Utrapienie z tym Urbasiem, taż to genialny destruktor."

  W sumie to nawet jest to dość sympatyczne: wiedzieć czego się można spodziewać ;-)

  A tak na serio, to zawsze jest to jakaś korzyść, bo zyskuje się dodatkowy punkt odniesienia, poznaje się zapatrywania innej osoby. Trzeba to tylko umieć wykorzystać :-) Wiem, czasami jest to trudne :-)

  Pozdrawiam
 • @antonioiwaldi
  "Skoro mieszkasz na Wybrzeżu, zadzwoń albo skocz do okręgu PiS w Gdańsku i Gdyni i powiedz im, że na oficjalnej stronie PiS podane są nieaktualne ich e-adresy.
  Powiedz to koniecznie Jarosławowi."

  Poważnie? Co za głąby, sprawdzę !
  Ale moze stary adres tez działa, jak w Gdyni?
 • „Stop fałszerstwom”
  Po co? A nich sobie fałszują. Niech im te fałszerstwa pójdą na zdrowie. Bo politycznie im nie dadzą niczego. To głosowanie nie ma żadnego znaczenia.
 • @romeq
  "albo POdPIS na liście i odcisk palca oraz na karcie do głosowania ?"

  NIE! Gos z jakimkolwiek dopiskiem jest nieważny.

  na tym polega łatwość unieważnienia głosów, wystarczy szybko zrobić kreskę, albo nadedrzeć róg, osobiście się wykłócałem nad takim naddartym głosem.
 • @antonioiwaldi
  Zgadza się - przestałem chodzić na wybory.
 • @Seawolf
  Sorry, chodzi o Gdańsk.
  Administrator poczty przysłał mi wiadomość:
  "This is an automatically generated Delivery Status Notification.
  Delivery to the following recipients failed.
  gdansk@pis.org.pl"
  Nie wiem, może adres e-mail jest OK a o co innego biega?
  W takim razie KONIECZNIE sprawdź w Gdyni, czy dostali wiadomość ode mnie.
  Pozdrawiam
 • @antonioiwaldi
  autoresponder jest pierwszą i ostatnią odpowiedzią PiS na email. od lat zresztą.
 • @antonioiwaldi
  Tak, czy inaczej coś trzeba zrobić, bo pozwolenie, żeby te wybory poszły bez kontroli spowoduje upadek Polski.
  Chyba Jarosław Kaczyński to rozumie, bo nakazał zorganizowanie mężów zaufania do każdej komisji.
  W wyborach prezydenckich zostało to odpuszczone. Ja sama pisalam e-maila do poznańskiej siedziby PiS-u z deklaracją, że mogę być takim mężem zaufania i niestety e-mail pozostal bez odpowiedzi.
  Może teraz jak zmieniły się władze w Poznaniu, to zaczną wreszcie coś robić.
  Ważne jest jeszcze jedno - żeby mężowie zaufania zostali odpowiednio przeszkoleni i by nie wchodzili w żadne towarzyskie układy z członkami komisji. Muszą oni wiedzieć, że są taam po to, by wybory przebiegły uczciwie.
  I na koniec kilka słów odnośnie długopisu - to jest bardzo dobry pomysł. Powinno się nagrywać wszystkie budzące wątpliwość sytuację, a moment otwarcia urny i liczenia głosów w całości, bez żadnych skrótów.
  Można to też robić zwykłą kamerą, chociaż jest to bardziej uciążliwe.
  Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieję, że tym razem, może właśnie wspólnymi siłami, uda się przeprowadzić uczciwe wybory.
 • Jeden maz zaufania nie wystarczy, potrzeb co najmniej dwoch.
  Pytanie: Czy w punktach liczenia glosow mozna uzywac kamer?

  pozdrawiam
 • @antonioiwaldi
  Trzeba obliczyc ile takich dlugopisow bedzie potrzebnych, stworzyc fundusz (mowiac krotko, zrzutke na nie, jako na standartowe wyposazenie), zamowic w roznych kolorach i ksztaltach).
 • @antonioiwaldi
  moze bysmy zaprosili do wypowiedzi TUTAJ i wszedzie w niezaleznych mediach osoby, ktore braly udzial w zliczaniu glosow itp w komisjach wyborczych. Wiele osob nie zna tego procesu - przynajmniej na wszystkich jego etapach.
 • @antonioiwaldi
  kiedys ( za komuny) liczylo sie wchodzacych do lokalow wyborczych z okolicznych balkonow - przynajmniej ( z grubsza) liczba glosujacych byla znana.
 • @Pirx
  Nie zgadzam sie. Ja zawsze dostaje uprzejme odpowiedzi.
 • @fritz
  Dwóch mężów zaufania może nie udać się zorganizować i tak naprawdę to nie wiem, czy można ich w większej liczbie wprowadzić.
  Myślę, że jeden da radę, pod warunkiem, że nastawi się na ciężką pracę.
  No, ale chyba to nie jest jakieś znowu wiekie poświęcenie.
  Ważne jest, żeby mężowie zaufania wiedzieli po co są w komisji. I ani na moment nie zapomnieli o swoim zadaniu.
  Uważam też, że nie powinni korzystać z żadnych "środków żywnosciowych" poza swoimi, przyniesionymi z domu i cały czas pilnowanymi.
  W przypadku konieczności opuszczenia lokalu powinna być możliwość skonaktowania się z kimś z rodziny bądź sympatyków np. PiS-u i wymienienia się na czas nieobecności: tzn. mąż zaufania udaje się do toalety, zastępca przychodzi w tym czasie do lokalu oddać głos i przy okazji ma baczenie co się dzieje. No chyba, że w komisji będzie członek partii z ramienia, której zostało się mężem zaufania.
  Na zakończenie głosowania mąż zaufania staje z tyłu w odpowiedniej odleglości za komisją i filmuje (jeżeli można) caly proces liczenia głosów z komentarzami słownymi, jeżeli tylko zauważy coś niepokojącego np. pani X wyciągnęła długopis, pan Y otworzył torbę i podmienił głosy.
  W razie takich "kryminalnych" zachowań od razu powinien dzwonić na policję.
  To się daje zrobić, pod warunkiem oczywiście, że osoby będące mężami zaufania nie dadzą sobie w kaszę dmuchać i nie pozwolą sobie na spoufalenie się z komisją.
 • @Tertia
  ja też - z autorespondera ;-)
 • @fritz
  Nie wiem niestety, czy ordynacja dopuszcza więcej niż jednego męża zaufania przy pracach komisji. Natomiast w przypadku 2-dniowych wyborów (a te są prawie pewne), mężowie mogą chyba się zmieniać, prawda?
  Jeśli chodzi o używanie kamer w lokalu wyborczym, to widziałem w licznych telewizjach moment oddawania głosu przez ważniejszych polityków, zatem dziennikarzom na pewno wolno.
  Pozdrawiam
 • @Tertia
  Ba, a kto miałby się tym zająć? Liczyłbym na NE, ale bez zachęty z naszej strony chyba się tym nie zajmie.
  Pozdrawiam
 • @Tertia
  "moze bysmy zaprosili..." Tak,trzeba o tym pamiętać i w odpowiednim czasie wrócić do tematu.
 • @Tertia
  "kiedys ( za komuny) liczylo sie wchodzacych do lokalow wyborczych z okolicznych balkonow - przynajmniej ( z grubsza) liczba glosujacych byla znana"
  Dlaczego by do tego nie wrócić? Potrzeba tylko chętnych do tego.
 • @amot
  "Uważam też [mężowie zaufania], że nie powinni korzystać z żadnych "środków żywnosciowych" poza swoimi, przyniesionymi z domu i cały czas pilnowanymi."
  To ważna uwaga.
  Pozdrawiam
 • @antonioiwaldi
  To pozwoli skontrolować ilość głosujących (aby uniknąć przypadku Berlina, Paryża i kilku miejsc w Polsce podczas ostatnich wyborów) ale nie rozwiąże problemu z "głosami nieważnymi".
 • @Pirx
  Jeśli idzie o odpowiedź z autorespondera, to w moim poprzednim komentarzu do Seawolfa wyraźnie zaznaczyłem - i przywołałem treść - że wiadomość przyszła od postmastera.
 • @antonioiwaldi
  chodzi mi o potwierdzenie odbioru wysyłane przez program.
  zawsze daję opcję "potwierdzenie odbioru".

  poza tym wszystkie emaile, od lat, znikaja w czarnej dziurze. "pies z kulawą nogą się nie pofatygował", mimo że zgłaszałem, na przykład, pewne akcje internetowe długo przedtem, zanim stały się popularne.
 • @Tomasz Urbaś
  http://biuroprasoweupr.salon24.pl/313233,finalizujemy-rozmowy-z-prawica-rp

  Chyba Pana i Was nie doceniam, a NE przeceniam... Dokładnie to radziłem :) WiG zjednoczony na otwarcie liście Marka Jurka Prawicy Rzeczypospolitej. Uważałbym na zmienianie nazwy, jeżeli już, to trzeba ją promować od zaraz, bo Polacy nie zakodują, nie zatrybią na czas.

  Musi być jednak JEDEN KOMITET WYBORCZY żeby to miało sens, najgorszy i jednocześnie najważniejszy jest wariat Korwin z ferajną. Najwięcej poparcia mieli zawsze korwninowcy Korwina i pewnie znowu tak będzie. Oni się nie scalą z żadną racjonalna (zakaz) siła zjednoczeniową, bo mają ZAKAZ wchodzenie do sejmu, musza się zmieścić poniżej 5%, takie rozkazy. Służba nie drużba. Nu kagda, kako prikaz takoż prikaz. Gówniarze tego nie rozumieją do 30-stki, później wchodzą do PO, albo PiS. Zwykle raczej na zmywak w zagranicą.
 • @amot
  To samo głoszę mniej więcej co Pan.

  http://antonioiwaldi.nowyekran.pl/post/16720,wunderwaffe-na-niewazne-glosy-stop-falszerstwom#comment_131546

  Tyle że nie jestem dzieckiem i głoszę potrzebę zbierania protokołów KOPII ORYGINAŁÓW, zatem raczej wydruki z ważnością procesową, bo inaczej szkoda z domów wychodzić. Po co? Kto uzna fotokopie bez podpisów, pieczątek komisji w ten samej chwili? Jaki sąd w III RP i UE?

  Uznamy teraz czarne skrzynki z TU za dowody? Jaja jakieś. Oczywista rzecz że są sfałszowane, tak jak liczne "samobójstwa" w więzieniach są zabójstwami. Każdy to wie, poza tymi co mają to wiedzieć. Takie cuda w III RP.
 • @Marek Kajdas
  Wiemy jakie cele ma JKM :-)
 • @Pirx
  "pies z kulawą nogą się nie pofatygował", mimo że zgłaszałem, na przykład, pewne akcje internetowe długo przedtem, zanim stały się popularne."
  Potwierdzam, chociaż pomysły zgłaszane na PW s24 Janusza Wojciechowskiego wchodziły, ku mojemu zadowoleniu, w życie.
 • @Marek Kajdas, Tomasz Urbaś
  Będę wdzięczny obu Panom, jeśli swoje sprawy wewnątrzorganizacyjne zechcecie omawiać na blogu jednego z Panów.
  Pozdrawiam
 • @Tertia: kiedys ( za komuny) liczylo sie wchodzacych do lokalow wyborczych z okolicznych balkonow - przynajmniej ( z grubsza) li
  czba glosujacych byla znana.”
  ===============================================

  Tak zrobiła tzw. „opozycja demokratyczna” (głównie harcerze Antoniego Macierewicza skupieni wokół jego „Głosu”) 23 marca AD 1980. Trzy miesiące później nie miało już to najmniejszego znaczenia.
 • @antonioiwaldi
  akurat nie chodziło o pomysły, lecz o ostrzeżenia. na przykład pozycjonowanie na kancelarię prezydenta w Google. to posłałem niemalże "in statu nascendii" (wsypał sie jeden gość na forum webmasterów i SEO), albo znikanie pewnych filmów z YouTube. tudzież parę innych spraw.

  owszem była też pewna inicjatywa i koncepcja w 2007. ale okazało się, że PIS jest odgrodzone "niewidzialnym murem" od swoich wyborców, aby głowy nie zawracali.
 • @Marek Kajdas
  Niestety nie zastanawiałam się jak powinno się zbierać te kopie protokołów. Wwolnej chwili przeczytam dokładnie przepisy na podstawie, których organizuje się wybory. Ale faktycznie powinno się zadbać, żeby zebrane dokumenty były w pełni wiarygodne. Może, gdyby nagrywać w całości liczenie głosów i spisywanie protokołów, to stanowiłoby to przynajmniej "namiastkę" dowodu. Pozdrawiam serdecznie.
 • @Marek Kajdas
  Niezbyt uważnie przeczytał Pan mój komentarz: http://antonioiwaldi.nowyekran.pl/post/16720,wunderwaffe-na-niewazne-glosy-stop-falszerstwom#comment_131304
  Jest tam wyraźnie mowa o dowodach w sensie procesowym.
  Pozdrawiam
 • @amot
  "W wolnej chwili przeczytam dokładnie przepisy na podstawie, których organizuje się wybory."
  Koniecznie trzeba przeczytać podstawową ustawę, która z mocy prawa wchodzi w życie od 1 sierpnia 2011 r. opublikowaną m.in. na stronie PKW.
  Ustawa nazywa się Kodeks Wyborczy.
  Włos się na głowie jeży, gdy spostrzeżemy ile tam jest przepisów pro aktualnej władzy!
 • @Lancelot
  Zgoda co do zapachu Amfory :) Nigdy fajki nie paliłam, papierosów, zresztą też, ale zapach Amfory, kiedy ktos palił, oooo, to było miłe! To tak zupełnie nie a`propos meritum wpisu antonioiwaldiego, ale... Wracając do pisaków "szpiegowskich" to niezły pomysł. Ciekawa jestem czy to "wypali"?
 • @antonioiwaldi
  Jedna z podstawowych czynności komisji wyborczej, która powinna być sprawdzana przez kontrolowanie jej przez mężów zaufania (a są to głównie przedstawiciele partii uczestniczących w wyborach)
  Jest liczenie kart wyborczych dostarczonych do danego punktu wyborczego WAŻŃE!!!(następuje to na początku, zaraz po wejściu komisji wyborczej oraz mężów zaufania).
  Dlatego mąż zaufania powinien być od początku i sprawdzać tę czynność robiąc notatki.
  Ilość początkowa kart wyborczych w dyspozycji przewodniczącego musi być także w protokole ostatecznym w rozliczeniu, i musi się zgadzać z kartami głosów oddanych ważnych plus oddanych nieważnych!
  Chodzi o to, aby nie znalazły się jakieś karty zzewnątrz.
  Czasem się zdarza, że dostarczono ran zbyt mało kart do głosowania, i przewodniczący otrzyma na żądanie dodatkową przesyłkę uzupełniającą - wtedy należy zrobić to samo co rano!
  Należy także zażądać od przewodniczącego lub tego przypilnować, aby członkowie komisji liczący głosy nie przystępowali do liczenia, jeżeli będą mieli przy sobie jakiekolwiek przedmioty piszące, lub torebki itp.
  Do protokółu mężowie zaufania mają prawo wpisać wszystkie swoje uwagi i zastrzeżenia.
  Jeżeli ktoś z was może, powinien postarać się zostać członkiem komisji wyborczej. O to postarać się można w gminie.
  Pozdrawiam
 • @Tomasz A.S.
  Dodam jeszcze, że kopia protokołu z wynikiem wyborów danego punktu powinna być wywieszona na drzwiach tego punktu wyborczego na zakończenie pracy komisji.
 • @AnnaZofia
  Witam!
  Miło znowu się spotkać na blogu i powspominać zapach Amfory...
  Pozdrawiam serdecznie
 • DO PRZYSZŁYCH CZŁONKÓW KOMISJI I MĘŻÓW ZAUFANIA
  WAŻNE!
  Zainteresowanych proszę o zarchiwizowanie komentarzy Tomasza A.S.:
  http://antonioiwaldi.nowyekran.pl/post/16720,wunderwaffe-na-niewazne-glosy-stop-falszerstwom#comment_132099
  http://antonioiwaldi.nowyekran.pl/post/16720,wunderwaffe-na-niewazne-glosy-stop-falszerstwom#comment_132103
  Mają one niezwykle ważne znaczenie nie tylko praktyczne, ale przede wszystkim prawno - procesowe (dowody w sensie procesowym).
  Pozdrawiam
 • PObolszewia nie zrezygnuje z falszowania wyborow maja praktyke od wojny
  Najpierw trzeba zmienic formularze ktore sa zwyklym swistkiem papieru do drukarki czy kserokopiarki bez zadnych zabezpieczen.
  W moim kraju gdzie zyje formularze do glosowania sa specjalnie drukowane i maja zabezpieczenia jak banknoty kazdy formularz jest numerowany i posiada banderole z takim samym numerem ktory w momencie wrzucania glosu do urny jest odrywany i wrzucany do innej urny
  Wszedzie wisza tablice informujace jak sie glosuje jakie znaczki i jak sie glosuje pokazane sa glosy nie wazne tak ze znikoma ilosc jest glosow uniewazniona wczasie wyborow.Oczywiscie komisje sa mieszane nie ma mozliwosci zeby byli tylko czlonkowie jednej parti.Otwieranie urn i liczenie glosow jest monitorowane.
 • @Tomasz A.S.
  Dziękuję za obszerne wyjaśnienie roli mężów zaufania i - jak sądzę - członków komisji.
  Serdecznie pozdrawiam
 • antonioiwaldi
  Którys z Komentatorów napisał, że może by zaprosić tu kogoś, kto liczył głosy. Jestem. No, może nie zaproszona, ale "wezwana do tablicy" i chętnie podzielę się swoim doświadczeniem. Byłam mężem zaufania. Na stanowisku trwałam bez przerwy! Przy liczeniu głosów byłam upierdliwa (bardzo przepraszam, ale tak o mnie mówiono). Liczyliśmy trzykrotnie, bo pojawiła się niezgodność jednego głosu. W końcu wyjaśniło się i zakończylismy bez "manka". Protokół napisano prawidłowo. Czekałam do momentu, aż przedstawiciele komisji wrócili z informacją, że protokół przyjęto. Natomiast był pewien incydent - tuż przed samym zliczaniem głosów, jeden z członków komisji zaproponował, by zaznaczać długopisem te karteczki, które już są policzone...! Stanowczo upomniałam przewodniczącą komisji, że długopisy musi zebrać i uniemożliwić ich używanie. Widziałam zdziwienie niektórych członków komisji, ale twardo wyegzekwowałam to, co powiedziałam. To potem było powodem, że na spotkaniu w biurze PiS (nie jestem członkiem partii, ale solennie wspieram ich jak tylko mogę) podpowiedziałam, że mężami zaufania powinni być ludzie asertywni, nie starsze panie, które usmiechając się "kładą uszy po sobie". "Młodzi z wielkich(?) miast(?)" potrafią bezczelnie walczyć o swoje. A teraz pewnie będą i szczególnie poinstuowani...
 • @Tomasz A.S
  Jakim cudem moze nie byc dostatecznej ilosci kart wyborczych w komisji?
  Przeciez jest lista wyborcow i wystarczy policzyc ilu ich jest i tyle samo powinno byc kart a nie jakis burdel od samego poczatku zeby latwiej bylo falszowac.
 • @wiki
  Ma Pan rację, ale przy obecnym układzie sił w parlamencie, nie ma żadnych szans na wprowadzenie tych oczywistych w normalnej demokracji warunków wyborczych.
  Pozdrawiam
 • @antonioiwaldi
  :)
 • Ważne!
  Porównywalnie ważnym z komentarzami Tomasza A.S. jest komentarz AnnyZofii
  http://antonioiwaldi.nowyekran.pl/post/16720,wunderwaffe-na-niewazne-glosy-stop-falszerstwom#comment_132125
  Są to rozumne głosy praktyków!

  Dziękuję Anno Zofio
  i jeszcze raz pozdrawiam
 • @wiki
  Ze względu na to, aby nie drukować zbyt dużej ilości kart, gdy spodziewana jest np. ok 50% frekwencja, to tyle kart się drukuje plus rezerwa np. 20%. A do punktów wydaje się też w jakiejś proporcji do spodziewanej frekwencji. W skali kraju to duża oszczędność.
  Dowożenie kart następuje w niewielkiej ilości punktów wyborczych - nie znam statystyki. PKW na pewno takie ma.
  Warto by było aby ktoś z blogerów zrobił wywiad w PKW na temat ilości kart wyborczych drukowanych i wydawanych. Jakie są rezerwy w skali województw.
 • @Tomasz A.S.
  Karty są opieczętowywane i liczone! Tylko z pewnością trzeba je uważnie policzyć i pilnować tego liczenia! W mojej(?) komisji kart było za dużo - na koniec zliczono i dołączono do dokumentacji.
 • @AnnaZofia
  Świetna informacja. PiS moją kandydaturę na męża zaufania przedstawiłem. Mam nadzieję, że nim zostanę i wtedy Twoje spostrzeżenia bardzo mi się przydadzą. Nie odpuszczę, będę patrzył na ręce i pilnował do bólu. Też będę upierdliwy:) Pozdrawiam.
  A długopis oczywiście zakupię.
 • @Milton Ha
  25 tys. penów chińskie wytwórnie produkują w mniej więcej jedną godzinę.
  Jeśli chodzi o import to przypuszczam, że znajdzie się importer, który zaspokoi wszystkie potrzeby w tym zakresie.
  Proszę zwrócić uwagę, że 20-tu komentatorów wysłało tę notkę na F.B.
  Przypuszczam, że potencjalny importer kupi taką partię za pół ceny (takie upusty daje Chińczyk), i zarobi, po opłaceniu cła i kosztów przesyłki, co najmniej 100%.
  Cóż, prowizji od tej transakcji nie zastrzegłem sobie w notce. Może szkoda.
  Pozdrawiam
 • @Mirek
  Gratuluję decyzji.
  Pozdrawiam
 • @Mirek
  Cieszę się, że jakoś tam się przydaję :)
 • @carcajou
  Nie podmiana wkładów, tylko trzeba przychodzić ze swoim długopisem!
 • Pen sie przydaje
  Witam,

  Mam wlasnie ta oto pen-kamere.
  Z gwiazdek 10 - daje mu 6.

  Dlaczego ?

  Pen nagrywa bez problemu, ALE TYLKO W POMIESZCZENIACH JASNYCH
  Jak tylko robi sie ciemno - to malo co widac.

  Jednak mikrofon jest super. Nagrywa bez problemu.

  UWAGA - WIELU HANDLARZY SPRZEDAJE GO JAKO HD-CAMERA.
  OSWIADCZAM ZE NIE MA PENA (w tej cenie) W WERSJI HD.
  WSZYSTKIE PRACUJA W ROZDZIELCZOSCI 640x480 lub 800x600 W TRYBIE VIDEO.

  Nie zgadzam sie z autorem, aby ujawniac te kamery.
  Lepszy bedzie efekt - jezeli nagramy falszerstwa, po czym powiadomimy policje i bedziemy dysponowac materialem dowodowym w takiej sprawie.
 • @Patriotyczny
  Niekoniecznie. Zanim w Polsce się pozbiera wszystkie dowody, zanim zbierze się sąd itd. itp., to będzie po ptakach. Wynik przyklepany i do widzenia. Lepiej chcuchać na zimne i niech wiedzą, że jakby co......, to.....
  Uwagi o długopisie bezcenne. Pozdrawiam.
 • @AnnaZofia
  O to właśnie mi chodziło. Mężami zaufania muszą zostać osoby pewne siebie i świadome w jakim celu są akurat w tym miejscu. Nie mogą też bratać się z członkami komisji, bo to później utrudnia egzekwowanie prawidłowych zachować. Powinno się stworzyć taki kodeks męża zaufania i na szkoleniach go przedstawiać.
  Może Pani podać, gdzie są te szczegółowe przepisy, które mówią np. o tym, że nie można przy liczeniu mieć przyborów do pisania?
  Pozdrawiam i dziękuję za relację.
 • @amot
  Jak "odgrzebię", to wrzucę, ale narazie musze zajść w inne rewiry realu. Pozdrawiam
 • @Kindow
  Ty o wielkiej operacji społecznej, a ja o dywersji (na co by było nas stać).
 • @amot
  Obiecany cd: okazuje się, że wchodzi dużo zmian do ordynacji wyborczej. We wrześniu odbęda się szkolenia na ten temat, więc narazie nie ma co szperać... Trzymam rekę na pulsie i jak okaże się, że...już, to dam znać. Pozdrawiam :)
 • @AnnaZofia, amot
  Ordynacja wyborcza, która pod nazwą Kodeks wyborczy wchodzi w życie z dniem 1 sierpnia tego roku, jest do przestudiowania na portalu PKW.
  pozdrawiam
 • @antonioiwaldi
  Witam :) Też tego się dowiedzialam, ponieważ jednak, dopiero we wrześniu odbęda się szkolenia, gdzie podane bedą i inne ustawy, regulujace sprawy nie objęte ustawą o ordynacji wyborczej, nie rozwijałam tematu. Dzięki, jednak, za podpowiedź. Obiecałam, więc napiszę tu to, co trzeba, co warto znać. Rozumiem, że nie tylko Mężowie zaufania chcą wiedziec "co w trawie piszczy". :) Pozdrawiam
 • @AnnaZofia
  "Mężowie zaufania chcą wiedziec "co w trawie piszczy" "
  Nie tylko mężowie zaufania.
  Kandydaci na tychże oraz na członków komisji wyborczych również chcą!
  Serdecznie pozdrawiam
 • @antonioiwaldi
  :) Wszak, przecież właśnie to napisałam: "Rozumiem, że nie tylko Mężowie..." Chyba wielka litera "Mężów zaufania" sprawiła, że odczytałeś mój wcześniejszy wpis opacznie w stosunku do myśli, którą niosło. Bywa. :) Pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY